Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Melyik láncfűrészt érdemes...

Melyik láncfűrészt érdemes megvenni átlagos használatra?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy MTD ECS 20/40 teljesít szolgálatot, 3 éve van meg, pofonegyszerű kis fűrész, de már eléggé a végét járja.

Azt szerettem meg benne, hogy igénytelen kis fűrész, csak bedugom a konnektorba és már vágok is. Igényeimhez megfelelő az ereje(évente 10-15 köb fa felvágása), de jó lenne egy megbízhatóbbat venni.

Az igények tehát: Elektromos, 35-40 cm vezető, tovább tart ki, mint 3 év.

Sokan ajánlják a Makitát, de az háromszor annyiba kerül mint az MTD. Érdemes ötvenezer körüli árat fizetni egy elektromos fűrészért? Úgy hallottam, hogy az elektromos fűrészek többségében néhány kopó alkatrész műanyagból van, ami nem bír ki sokat.


A benzines tartósabb szerkezet? Itt akár 10 évről is beszélek szerviz nélkül, azaz kb olyan 150 köb fát el kellene bírnia.


Bocsánat a sok kérdésért, de nem lenne értelme nagyobb pénzt kiadni olyan fűrészért, ami alig bírja tovább, mint a Teszkós MTD.



2012. szept. 12. 12:18
 1/7 anonim ***** válasza:

50-et semmiképp nem adnék egy elektromos fűrészért.

47-be kerül egy Hitachi, 35-ös vezetővel. A Hitachinál ez még a hobbi kategória, de sok embert ismerek, aki ezt használja és 10 éve csak tankolni kell bele, olajat önteni, néha kitakarítani a kuplungot és ennyi, nagyon tartós darabok.

70ért kapsz olyan Hitachit 40es vezetővel, ami már professzionális kategória, elpusztíthatatlan.

A Stihlről sem szabad megfeledkezni, de az drágább a Hitachinál, a minősége kifogástalan annak is.

2012. szept. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, megnézem a Hitachi benzines fűrészeket, miket írnak róluk.
2012. szept. 12. 13:28
 3/7 anonim ***** válasza:
nálunk 4-5 éve jól teljesít a Makita elektromos, és nincs vele probléma, jól bírja a gyűrődést. nem egyszer vágtunk vele szinte teljes nap méterfát.
2012. szept. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Erről a Makita UC4020A-ról egész jókat írnak, és nem is túl drága(de még így is dupla annyiba kerül, mint az MTD).

A benzinesekről sokat olvasok, és noha tényleg tartósabbnak látszanak, de sok kis karbantartás, szervizelés is kell hozzájuk, ami nálam pont az elkerülendő kategória, hiszen ezek tovább növelik a költségeket, és szervizeket kell látogatni.

2012. szept. 12. 16:50
 5/7 anonim ***** válasza:
Az, hogy szétszeded a kuplungot és kitakarítod, ahhoz nem kell szerviz. Ha még ehhez is az kell, akkor ne vegyél láncfűrészt. A lánc élezését hogy oldod meg?
2012. szept. 13. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
72%

Elektromos fűrészért én nem adnék 50 ezret, nekem is van. Van egy benzines fűrészem is, de én is a saját káromon tanultam, mint sokan mások. Többel beszéltem, akiknek STIHL van és volt már más fűrészük is. Mindenki a STIHL-t tartotta a legjobbnak, legmegbízhatóbbnak. Nagyon sok mindennek utána néztem és olyan műszaki megoldásokat találtam ennél a márkánál, amit máshol nem és mint műszaki, tökéletesen értem és indokoltnak látom azokat a megoldásokat, amiket kifejlesztettek. Ezeknek a megoldásoknak a hiányát magam is tapasztaltam más láncfűrészeken.

Sokan azt mondják, hogy a STIHL-nél a márkát kell megfizetni, de én egyetlen egy fűrészt sem találtam, aminek ilyen részletes és logikus magyarázata lett volna az indokolt műszaki megoldásaira. Hetekig tanulmányoztam mindenféle ismertetőt és kizárólag ennél találtam részletes leírásokat, ismertetőt.

Mindenesetre én a megismert fűrészek közül, a STIHL-t tartom a legelérhetőbb árúnak és a legkomolyabb gépnek.

Az egy dolog, hogy a gyártó dicséri a termékét, de ha a műszaki megoldásokat részletesen ismerteti és a tapasztalt felhasználók ezt alá is támasztják, - különösen ha már más fűrész is volt a kezükben, - akkor nincs kétségem. Most elhatároztam, hogy akár részletre is, de csak azt veszek.

2012. szept. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
60%
Nekem 3 éve van egy 1800w elektromos láncfürészem, de még mos is megy. Pár honapja vettem egy benzines Stihl ms 211c-be, de látszik a külombség a 2 között. Nagyon meg vagyok elégedve a Stihl fűrésszel.
2014. máj. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!