Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Nektek, hogy van időtök...

Nektek, hogy van időtök mindenre? Pl: mosni, főzni, ruhát hajtogatni, takarítani, füvetnyírni. És mindezt egy nap. Nekem sehogysem megy. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
2013. júl. 20. 11:41
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ne egy nap alatt csináld. Estefelé szoktam mosni, éjszakára teregetek ki, reggelre megszárad (ha jó az idő). Főzni délelőtt szoktam, közben elpakolom azokat a ruhákat amiket nem kell vasalni (zokni, alsónemű farmer ilyesmi) maradnak a pólók, ezeket majd délután fogom vasalni. Főzés közben szoktam porszívózni, ilyenkor olyan ételt kell főzni ami megfő magától. Krumplipaprikás, pörkölt stb. Ebéd után törlök fel, mert ebéd közben is keletkezhet szemét, morzsa stb. Feltörlés után jöhet a vasalás, pihenés majd este a fűnyírás.
2013. júl. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Miért kellene amúgy egyedül csinálnod mindent? Nincs férjed? Nagyobb gyerek? Ők is kivehetik a részüket a házimunkából. Amúgy mi ezeket a dolgokat kalákában szoktuk csinálni.

2013. júl. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
18%

Valószínűleg kezdő háziasszony vagy :) Mindent megtudok, és meg is tudtam oldani. Reggel max.7-kor kelés, gyerek indítása suliba, (18!éves) neki reggeli, férjnek kávé+kaja.Ebédet, uzsonnát csomagolni, mind a kettőnek.Ez eltart kb.7:30-id, utána mosógép beindít, amíg az megy, kutyagumi összeszedés, udvar felsöprés, terasz felmosás, kb:40 perc.És még csak 8 óra van!!! Magamat rendbe rakom, indulok dolgozni.Mire kész vagyok, a mosógép lejárt. Kiteregetni 10 perc, nem több.Kocsiba be, irány a munka. 16:00-kor kijövök, férjet felhívom, hol is tart, mikor ér haza.Válasz álltalában. 7-korül Baby. :) Addigra ruha beszedve, kaja megfőzve, gyerek edzésen, és ha nayg a fű, simán belefér, hogy lenyírom, egy kb.:500 nm-en, legalább napozok közben.

És még nincsen vége, közös kaja után mosogatás elpakolás, fürdés, egy pohár bor a teraszon, kb.ennyi. :)

2013. júl. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Boltba mikor mentek?
2013. júl. 20. 11:57
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, dolgozol-e mellette munkahelyen, és hány órát.

Ha tegyük fel 8 órát, akkor nyugi, másnak sem megy. Vagy ha igen, akkor valami rovására. Vagy önmaga, vagy a férj, vagy a gyerek, ha van, vagy mindkettő, mindhárom kárára.

2013. júl. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
51%
Hetente egyszer, egy nagy bevásárlás
2013. júl. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
51%
Mondjuk eleve nem kell összekoszolni a lakást, így máris könnyebb. Nem kell semmit sem kipakolni, minden legyen zárt fiókokban, szekrényekben, így semmi sem porosodik. (csak a polc :P ). De tényleg, max. csak egy-két dísztárgy, fotó legyen kint, semmi több. A polcokat meg 1-2 perc letörölni, szobánként. A porszívózás sem sokkal több. Nem kell megvárni, míg vastagon áll a por, mert úgy sok idő. Naponta, kétnaponta végig kell menni rajta nedves ruhával.
2013. júl. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
89%

Első vagyok.

Boltba általában közösen megyünk hetente egyszer, ezen kívül csak kenyeret kell venni a péknél, de azt általában munka után a férjem elhozza.

Listával vásárolok, nem szoktam sokat időzni a boltban mert nem szeretek vásárolni.

2013. júl. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim válasza:
27%

Reggel felkelek, berakom a mosást. Amíg az megy, megetetem a gyereket, kicsit játszok vele. Majd berakom a konyhába az etetőszékbe, adok neki valami érdekeset, azzal elvan, én addig mosogatok. Amikor még kisebb volt beraktam a hordozóba a (elöltöltős mosógép elé. Nagyon szerette. Monoton zaj, forognak a ruhák. Kipróbálhatod. :) Én az erkélyre teregetek. Kiviszem őt is, addig elül kinn, élvezi a levegőt, napsütést, én meg teregetek. Ezt a kertben is megteheted. Majd dél körül ebédel, utána alszik. Amíg alszik kitakarítok, sok mindent nem kell csinálni, ha minden nap megcsinálod. Majd amikor felkel játszunk, a következő etetés után pedig elmegyünk sétálni, majd hazafele beugrunk a boltba. Hazamegyünk, és ilyenkor kezd el nyűgös lenni. Megetetem, közben a párom hazaér. Majd nekiállok az ebédnek, addig a párom van vele. (Igen, az ebéd így sajnos délután 6 körül van). Majd 8-9 körül fekszik le aludni. Este már nem csinálok semmit, ha nagyon muszáj, akkor vasalok.


Ha füvet kéne nyírnom, egy héten egyszer csinálnám, hétvégén.

2013. júl. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Mi lenne, ha munkahelyről visszafelé a párod ugrana el boltba, megvéve a holnapi kajának valót (már ha neked ez a sarkalatos pont).
2013. júl. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!