Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Nektek, hogy van időtök...

Nektek, hogy van időtök mindenre? Pl: mosni, főzni, ruhát hajtogatni, takarítani, füvetnyírni. És mindezt egy nap. Nekem sehogysem megy. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
2013. júl. 20. 11:41
1 2 3
 11/25 anonim válasza:
67%
Egy 18 éves nem tud egyedül reggelit csinálni magának? :D
2013. júl. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Van gyereked vagy nincs? Férjed, élettársad? Miért egyedül csinálsz mindent? És főleg miért 1 nap? Én heti 2x porszívózok, 2 naponta főzök, heti 1x megyünk boltba (hazafelé meg maximum beugrunk friss zsemléért, de minden mást meg lehet venni egy hétre előre!). Miközben fő az étel el is mosogatok. A ruhákat ki kell rázni teregetés előtt, majd után is, így csak a kényeseket kell vasalni (farmerokat, sztreccs ruhákat és pólókat amúgysem kell, szóval csak az ingek, blúzok, öltönyök, kosztümök maradnak, amit azért nem minden nap hordunk). A mosás nehogy már probléma legyen, az az 5 perc amíg berakja az ember, na meg a teregetés is legalább 10 perces program...

Fűnyírás szintén hetente 1x, hétvégén. Az hogy meddig tart meg attól függ mekkora területen kell.

2013. júl. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

én nem dolgozom minden nap,12 órázom,éjszakázom

van egy négy éves gyerekem

heti egyszer Nagymamámra vigyázok,általában reggeltől estig,tehát egy nap kilőve a hétből

mosni reggel szoktam egyből felkelés után,az erkélyen estére megszárad.amit nem kell vasalni elpakolom,a többit este vasalom ki,miután a gyerek elaludt,2-3 adag mosás után vasalok

főzni két naponta szoktam,de sokszor veszek vagy rendelek menüt,ha nagyon úgy van.mire megveszem a hozzávalókat,ott tartok,hogy vehetek egy menüt,és nem kell pepecselnem,persze azért szoktam főzni is.takarítás heti egyszer,kivéve szükség esetén és kivéve wc,mert azt általában 1-2 naponta.(utálom,ha valahol tök tiszta a lakás,de pisiszag van,ezért sűrűn takarítom a wc-t.)

panelban lakunk sajna,így fűnyírás nincs

bevásárlás amikor ovi van,akkor a szabadnapomon,amikor elvittem a gyereket oviba,amúgy vele

nem dolgoznék hivatali munkaidőben,akkor tényleg semmire nem lenne időm

pl ma reggel végeztem a melóban fél hétkor,hazafelé bevásároltam,aztán mentünk a fiammal kirándulni,délre hazaértünk,gyors kaja volt,sült krumpli,halrudacska és rántott csirkemell.mindjárt fektetem le,akkor én is alszok egyet.délután ha felkeltünk játszunk,majd főzök vacsit,közben kimosok,mert reggel nem volt időm.hétfőn megyek dolgozni,holnap fogok vasalni,főzni nem kell,mert vendégségbe megyünk vasárnap.így hétvégén nem lesz időm takarítani,kedden fogom megcsinálni

2013. júl. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon egyszerű: ezek közül egyiket sem kell minden nap csinálni. Külön-külön meg rettentően gyorsan meg lehet csinálni őket.
2013. júl. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
60%
Írtam én hogy nem tud???Az egy dolog, hogy én ezt átvállalom. Ha nem tenném, megcsinálná, de megteszem, és kész!!! Még ez is belefér :)
2013. júl. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim válasza:
32%
Csodaanyu :) Ezekből a kölykökből lesznek az életképtelen felnőttek! De hajrá
2013. júl. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim válasza:
76%
Azért mert csinál neki reggelit? Jézusom. Akkor a férjünknek se csináljunk ebédet, vacsorát, mert életképtelen lesz? :D
2013. júl. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim válasza:
38%

Biztos nehéz egy kis müzlire tejet önteni, vagy csinálnia egy szendvicset. DE legalább anyuka dicsekedhet vele, hogy neki ez is belefér.

Get a life! :D

2013. júl. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor a férjünknek se csináljunk ebédet, vacsorát, mert életképtelen lesz? :D"


Valamilyen szinten igen. Minden nap kiszolgálni valakit nem szabad, mert az emberek 90%-ánál lustaságot, elvásárokat, életképtelenséget von maga után.


Pl. naponta van itt vagy 5 kérdés, hogy mit tegyen a kisgyermekes anyuka, megy vissza dolgozni de a férje nem segít a házimunkában mert a gyerekkel míg otthon volt hozzászokott hogy nem kell, ráadásul friss kaja várja minden nap. Ez nem vicc, ez egy általános jellegű probléma! Ha beleszokik az ember a jóba könnyen lustává válik és életképtelenné, ennyi.


Éppen ezért mi általában közösen főzünk a férjemmel, vagy míg én főzök ő mosogat vagy más házmunkát végez, vagy éppen ő főz és én csinálok valami mást. De gyerekként már mindketten hozzá lettünk szoktatva, hogy otthon be kell segíteni a házimunkába (takarítás, főzés, mosogatás, autótisztítás), így ezt mindketten így látjuk helyesnek.

2013. júl. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
33%

Ekkora baromságot! Miért is fáj, ha az én két szenyóm mellé még kettőt megkenek? Ja!!! Hogy az a gyereké? Neki már ne? Éltél már családban, kedves kötekedő? Képzeld el, itt a másik "csodaanyu" aki megcsinálja a gyereknek és a férjnek is a reggelit, sőt, az uzsonnás szendvicset is.


Rém egyszerű oka van:

ha már egyszer kivettem a hűtőből a felvágottat, margarint és a salátát, akkor teljesen mindegy, hogy két szelet kenyeret vagy 4-et esetleg 6-ot kenek meg. Sőt, magam után össze is pakolok, és máris rend van a konyhába :P


A kérdező kérdésére a válasz:

mosni délután mosok, és estefelé teregetek, így reggelre megszárad. Vállfára teregetek amit csak lehet, így minimális a vasalni való, rögtön mehetnek is be a pólók, blúzok vállfástól a szekrénybe. Ez reggel a tusolás, fogmosás után max. 5 perc.


Elkészítem a reggelit, uzsonnát a gyerekemnek - szintén 18 éves - a férjemnek és magamnak, lefőzöm a kávét, megiszom :) majd irány dolgozni.


Délután a férj ér előbb haza, már az ebéd megmelegítve, eszünk, elmosogatok, gyerek a dolgára, én nekiállok főzni. Férj vagy segít, vagy dolga van - nem lényeg, van mikor ő főz meg. Boltba heti egyszer, kenyeret is lefagyasztjuk, utálok boltba járni.


Elkészült a másnapi kaja, elmosogatok, konyhában rendet rakok. Közben elindítok egy mosást, ha szükséges. Ha szükséges porszívózok, port törlök, bár ezt főzés közben is meg lehet csinálni.


Ha valaki éhes, kimegy, szed magának, megvacsorázik, maga után mindenki elmosogat. Füvet nem kell nyírni, ebben a hőségben teljesen kiégett, egyébként ez nem napi tennivaló. Nem angol pázsitot nevelünk, bár az angolok sem nyírják naponta. De hétvégén kerül sor rá, hét közben ilyenekkel nem foglalkozunk. Értelemszerűen.

2013. júl. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!