Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mit lehet tenni a fal penészed...

Mit lehet tenni a fal penészedése ellen? Nemrég költöztünk kertes házba, én panelben élő voltam mindig.

Figyelt kérdés
Azt vettem észre,hogy egyre dohosabb szag van,bárhogy takarítok,majd észre vettem,hogy a nagyszekrények mögött bepenészedett a fal.Tegnap vettünk ce..it párátlanítót,ma meg ha hazamegyek átmosom a szekrényeket belül, de a fallal mit szoktak ilyenkor csinálni.Festett a fal. Gondoltam azt is lemosom,de ez ilyen lesz egész télen?? Mit lehet ellene tenni? Nagyon köszönök minden tanácsot!!!!
2009. nov. 30. 10:01
 1/6 anonim válasza:
Írd be a mindenben kereső-be hogy penész és rengeteg választ fogsz találni. Tudom mert pár napja néztem, nekünk is ez a problémánk.Mivel ez általában a szigetelés hiánya miatt van nem fogod tudni véglegesen megoldani. Mi mindenesetre befújtuk penészölővel de tudom tapasztalatból hogy kijön újra sajnos. Pedig tavaly festettünk.
2009. nov. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Meg kellene nézetni szakemberrel a falat,mert vagy az alapozással van baj,vagy más okból vizesedik.Hiába mosod le,az nem szünteti meg a vizesedést.
2009. nov. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
És sokat kell szellőztetni. Még ilyenkor télen is. Egyébként létezik ipari páraszívó, ami nagyteljesítményű, és lehet bérelni. Az egyik ismerősék amikor beköltöztek a házukba észrevették, hogy annyira párás bent a levegő, hogy a csajnak a haja begöndörödött!:) Nekik az építész ajánlotta ezt az ipari páraelvszívót, és bevállt. Nem tudom mennyi időre bérelték, ennyire nem mentünk bele, de azt tudom, hogy kiszívta rendesen a nedvességet a falakból.
2009. nov. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ne mosd le. A meleg és a nedvesség kitűnő táptalaj a penésznek.


Egyrészt szellőztess nagyon sokat, még akkor is, amikor ködös az idő. A Szavó nálunk csodákat művel, tényleg eltünteti a penészt 15 perc alatt. Páraelszívót is használj, a szerkényeket meg ne told be teljesen a falig, hadd szellőzön a fal.


Érdemes szakemberrel is megnézetni, hogy egyáltalán miért vizesedik a fal, jó-e a szigetelése alulról. ha vályogból van a fal, sajnos nem sokat tehettek. :-(

2009. nov. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
szia a C stoptól ne várj nagy eredményt, minimális a teljesítménye. Egy páramentesítő (párátlanító) gépnek ezzel szemben 20-40 liter/nap a kapacitása. (Ez a gyári adat, de 5-10 liter vizet tényleg kiszednek a levegőből). Előbb azért lehet az olcsóbb szellőztetéssel is próbálkozni. nap 2-szer. A magas páratartalom és/vagy vizes falak miatt penészedtek. A ház új v régi? Ha régi, akkor a páramentesítő gép erre a télre valóban megoldja a gondot, de hosszabb távon szigetelési szakember kellhet. Ha új ház, akkor most télen kiszárítjátok géppel, következő télen vszeg már nem fog kelleni.
2009. nov. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az előző hozzászóló vagyok ismét, bérlésre ajálnom ezt: [link] (házhozszállítás is van, ha messze laktok)
2009. nov. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!