Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Családi házba költözünk négy...

Családi házba költözünk négy gyerekkel. Megőrülök, annyit takarítok utánuk, pedig még be sem költöztünk. Mivel lehetne felfogni a sarat, hogy legalább a teraszra ne hozzák fel?

Figyelt kérdés
Van olyan szőnyeg amit kifejezetten kültérre szoktak tenni? De nem gumira gondolok, mert az meg csúnya. Van ötletetek?
2009. jún. 2. 09:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%

Nem akarlak elkeseríteni, de családi házban a napi porszívó/felmosás/portörlés kikerülhettlen. Ha nem a lábukon, akkor az ablakon jön be a por.

Nálunk 3 lábtörlő van egymás után, egy durva kókuszos, és két gumialju szövött. Amilyet az üzletekben látsz.

Igy is felmosok naponta, hiszen nyárom az ember nem cserélgeti a cipőjét folyamatosan, ha kimegy a kertbe, teraszra.

2009. jún. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Naponta porszívózni????? Te jó Isten!! Inkább vegyétek le a cipőt mikor bementek a házba hát ez alap :D Ha meg zavar a terasz, akkor meg vegyétek le már a terasz előtt a cipőt (ha hideg van, legyen mkinek teraszos papucsa!)
2009. jún. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem a legjobb dolog arra szoktatni a gyereket, hogy anyu majd mindig takarít utánuk. Inkább neveld őket a tisztaságra. Ha mondjuk éppencsak járnak, akkor persze még nem érti meg, de ha már nagyobb, akkor vesse le a cipőt a terasz előtt.
2009. jún. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én családi, kertesházban laktam eddig. Nekem is naponta kellett felmosnom a házban. Igaz, leginkább anyám miatt, mert ő nagyon tisztaságmániás. Én magamtól nem csinálnám azért minden nap. De elég gyakran kell felsöpörni, felmosni. FŐleg hogy ha vannak állatok is. Szerintem egy ház ezzel jár. Ha valaki azt akar, akkor vállalja:) azért nem olyan sok az a napi 10 perc munka.Sztem. De mindenkinek más az életvitele, mást bír...
2009. jún. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A napi 10perc takarítással nem lenne gond, de én gyakorlatilag mást sem csinálok. A gyerekek 2, 4, 5, és 8 évesek. Persze veszekszem, hogy ne jöjjenek be cipővel, de lepereg. Főleg a két kicsiről. De rá fogom szoktatni őket, viszont addig megőszülök.:) Ezért vagyok kíváncsi, hogy más hogyan oldja meg.

Köszönöm a tippeket.:)

2009. jún. 2. 14:25
 6/12 anonim ***** válasza:
57%
Szia.Mi is kertes vidéki házban lakunk.Én már ilyen környezetbe születtem, sosem laktam panelba.Én azt hittem az élet ezen a téren ott is ugyanilyen!Nálunk mindenkinek van kinti, és benti papucsa.Az ajtón belül van egy kis előterünk, ott a váltóhelység.Amúgy a mindennapos porszívózás, alap nálam!Nálunk csak az ebédlő a konyha, az előtér, és a mellékhelyiségek a metlakisak, ott napi1-2* söprögetek, 2-3 naponta felmosok.Az előtérben viszont napi felmosás van, úgy mint a fürdőben is.mindig este, mikor a család már ágyban van!A szobák padlószőnyegesek, oda szobapapucsban, vagy mezítláb mennek be.Oda csak porszívó kell.Én beosztom a dolgot.Reggel mindig elpakolom az esti mosogatás tiszta edényeit, odarakom az ebédet, felsöprögetek, kiszellőztetek, beágyazok, portörlés, igény szerint, mosás, teregetés, stb.+ az intéznivalók.Ebéd után mosogatás, a csatatér helyrehozása a konyhában a gyerekek után.Mg ők kint játszanak du addig én szépen kivasalok, hajtogatok, játszunk együtt!Aztán vacsi + ancsi után mikor mindenki vízszintesbe van, akkor jön a 3. műszak.Cipők helyretétele, letörlése, kabátok sorba rakása hogy reggel ne legyen vita, kié hol van,törölközők terítése, felmosás, a vacsi utáni mosogatás, és ágybazuhanás.És ez így napról napra!4 gyerekes szülők vagyunk!De ez a legjobb dolog a világon.Nagycsaládban, nagy házban élni.Így legaláb zajlik az élet!
2009. jún. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
57%

Én is rengeteget takarítok!Szobában:Minden reggel fel kellek megágyalok,helyére pakolgatok dolgokat,szellőztetés,porszívózás,2-3 naponta feltörlés,hetente por törlés,ágynemű húzás!

Konyhába:Minden nap mosogatás,edények elpakolása,hűtőkitakarítása,ebéd után felmosás!Wc,fürdő:Mindennap felmosás,igény szerint mosógép beinditása!

Folyosó:Minden nap porszivozás,2-3 naponta feltörlés!E mellett teregetés,boltba járás,bank,főzés stb...Rom elhárítás stb...

2009. jún. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Atyám ez a sok rendmániás, az olvasásától elfáradtam:D:D Remélem én nem leszek ilyen felnőtt koromra!!:D Mire jó ez a nagy rend meg tisztaság?? :S Még az a szerencse hogy nekem anyukám se ilyen! Meghogy naponta porszívzózni meg felmosni?? Micsináltok ti abba a lakásba, iszapbírkózást?:D Na ezt amúgy nem "bunkóságból" akartam mondani v lenézésből v ilyenek csak hátha valaki jó útra tér :D 18/L
2009. jún. 3. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Előzőnek

Tudod, ha lesz saját lakásod, akkor rá fogsz jönni, hogyha naponta megcsinálsz dolgokat, akkor nem kell hetente egy egész napot takarítással töltened.

Nálunk 3 gyerek van, már nagyobbak, de mindegyikhez jönnek barátok, hozzánk is vendégek. Ha naponta 1 órát arra szánok, hogy gyorsan felporszívózzak, felmossak, végigszaladja a fürdőszobán, mindent elpakoljak, akkor mindíg rendben van a lakás. Akkor nem kell vastag vízkövet súrolnom a csapokról, nincs kosz sehol, minden a helyén van, nem kell ezer dolgot elpakolni.

Nem hiszem, hogy ez tisztaságmánia lenne, egyszerűen szervezés és a saját munkám egyszerűsítése.

2009. jún. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem sokkal egyszerűbb egyszerre csinálni a dolgokat, minthogy mindig egy kicsit! De kinek hogy :)
2009. jún. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!