Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Világoskék farmergatyát hogy...

Világoskék farmergatyát hogy lehetne egy árnyalattal még világosabbá tenni?

Figyelt kérdés

Beáztassam hipós vízbe?

Attól egyenletesen fakul? Nem lesz foltos?

Mennyi hipót tegyek mennyi vízhez?

Mennyi ideig áztassam?

Van esetleg valami más módszer is erre?


2009. dec. 9. 10:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Elég kockázatos, én egyszer megpróbáltam, az egész nadrág tiszta folt lett, úgyhogy a végén feketére kellett festeni. Talán lesz, aki jobb ötlettel tud szolgálni.
2009. dec. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hát igen, ettől félek én is.
2009. dec. 9. 12:49
 3/14 anonim ***** válasza:
Ne áztasd, hanem mosd ki 90 fokon, fehérítővel, pl. Cloroxxal, az nem olyan drasztikus talán, mint a Hypo. És feltétlenül kifordítva mosd, mert úgy nem fogja a mosógép dobja csíkosra dörzsölni.
2009. dec. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Oks, köszi. De amúgy a Clorox is hipót tartalmaz, nem? Legalábbis a szaga teljesen olyan.
2009. dec. 9. 14:21
 5/14 anonim ***** válasza:
Igen, de modernebb szer, mint a Hypo, azért javasoltam.
2009. dec. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
És a 90 fok nem árt neki? Nem megy össze vagy ilyesmi?
2009. dec. 9. 16:52
 7/14 A kérdező kommentje:
Úgy tudom, hogy 90 fokon nem szabad farmert mosni. Ezért egy olyan kísérletet tettem, hogy Cloroxos meleg, de nem forró vízben áztattam a farmert. Úgy csináltam, ahogy a flakonra volt írva: 100ml szert tettem 15 liter vízhez. Háromnegyed órát áztattam, időnként nyomkodtam a vízben. Utána kimostam. Most már meg is száradt, de semmilyen változást nem veszek észre rajta, nem lett világosabb.
2010. jan. 12. 10:24
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem ment össze a 90 foktól, mert ezek az anyagok varrás előtt már be vannak avatva.
2010. jan. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Mi az, hogy be vannak avatva? Én nem merem 90-os vízbe betenni. Láttam itt is ilyen kérdést már és többen írták, hogy nem szabad, mert tönkremehet az anyag.

Legközelebb lehet, hogy azt megpróbálom, hogy töményebbre csinálom a Cloroxos vizet és tovább hagyom ázni.

2010. jan. 13. 12:33
 10/14 anonim ***** válasza:
A beavatás a vászonanyagok forrázása vagy főzése, hogy varrás után ne menjenek össze. Én a farmert gépben festettem, ahhoz 90°C kell, és nem ment össze. Persze ha műszálat is tartalmaz, akkor gond lehet.
2010. jan. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!