Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Albérletből másikba költözünk...

Albérletből másikba költözünk nagyobba mert egy nagyon piciben laktunk. A falak el kezdtek a télen penészedni ezért már nem is szárítottam bent a ruhákat. Költözés előtt kinek kell kifesteni? Nekem vagy a főbérlőnek?

Figyelt kérdés

Egy helyen össze csaptam olajjal a falat és picit levertem a festéket. Én nem akarok. A penészesedésről ők is tudnak.

Az előző lakók sokkal jobban penészesedtek...

én nagyon vigyáztam a fürdőszobában a csempe fuga közül fogkefével sikáltam ki. A falról még nem sikerült eltüntetni mert a festék is jön vele ...


2010. márc. 25. 11:51
 1/2 anonim válasza:
76%

Főbérlője válogatja. Én úgy tartom tisztességesnek, hogy a főbérlőnek kellene kimeszelnie, persze ha az van hogy lebontottátok a fél házat akkor az más. Penészedés az nálunk is volt a régiben, arról mi sem tehettünk. Azt mondta nem adja vissza a kauciót mert abból meszel ki. (60ezer ft-ról volt szó). Erre mi elhúztunk és nem fizettük ki az utolsó hónap rezsit.

Azért igenis fektessen bele a főbérlő is munkát is, pénzt is a lakásba és ne csak egy aranytojást tojó tyúk legyen neki! Újitassuk fel önköltségen azt amit ő kiad? Ha valamit tönkreteszünk az persze más, nade így.


Szóval szerintem ha normális a főbérlőtök, akkor tudja hogy a lakás rendeltetésszerű használatából kifolyólag is keletkezhet egy-kép apróbb hiba, és ezeket akkor ő javítja.

2010. márc. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Egyébként tényleg felháborító, hogy beszedik a sok pénzt havonta (valószinű még adózni sem adóznak utána, legalábbis a többség nem) és még a bérlőkkel fizettetik a lakásuk felújítását. Olyan helyen élek, ahol amerikai katonák vettek ki házakat és lakásokat. Nem nekik kell a lakás állagának megtartásáért kifizetni a festést stb, hanem a tulajnak. Még egy sima fürdőszobai dugulásért is a tulajnak kell fizetni , megcsináltatni. Ja és náluk ugy van, hogy a bérlőt tisztelik, nem ugy mint nálunk, a bérlőnek SEMMI joga nincs. Én nem albérletben élek, de látom hogyan mennek itt a dolgok és felháborítónak tartom.
2010. márc. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!