Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A WC-ben meg"pihen" a víz, és...

A WC-ben meg"pihen" a víz, és a víz"tócsa" körül fehér színűvé válik a barackvirág színű porcelán. Gondolom vízkő, de nem vagy benne biztos. Mivel tüntethetném el?

Figyelt kérdés
Próbálkoztam vízkőoldóval is de nem jártam sikerrel. Bevált ötleteket várok!
2008. szept. 19. 08:17
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Háztartási sósav!
2008. szept. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Igen sajnos ez vizkö.

Nàlunk naponta zuhanyzik a csalàd összes tagja,igy én minden màsnap fürdöszobàt takaritok...............

nem egy egyszerü dolog.

Viszont az ajax vàlt be nekem,nem is büdös,és könnyen eltàvolithato vele minden szennyezödés és lerakodàs,a cillit is nagyon jo.(àltalàban vizköoldohatàsu szerek)persze ez mindig visszafog jönni,mert a vizkö az vizkö,de rendszeres takaritàssal szép eredményt érsz el.

A sosav is jo,bàr én nem hasznàlom,mert szerintem nagyon szuros szagu és azt nem szivesen hasznàlnàm minden màsodik nap

2008. szept. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
Az ajax és a cillit ilyen esetben sz@rt sem ér. Mivel állandóan, minden pillanatban ott van az a kevés víz, ezért csak a drasztikus megoldások jönnek be, mint azt az első hozzászóló írta, sósav. De vigyázz ne lélegezd be, és nem kell nagyon gyakran használni.
2008. szept. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
23%

Sosav?

Hasznàljàtok csak minden nap,hàt az aztàn nagyon egészséges.

Amugy meg én is a cillitre szavazok.

De persze ahàny hàz annyi szokàs....

2008. szept. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszi a válaszokat. Vegyész vagyok szóval tudom milyen a sósav, de takarításban nem használtam még, mert nem vagyok nagyon jártas benne, inkább főzni szoktam itthon meg kertészkedni (21 vagyok). Mindenesetre kipróbálom a cillitet és a sósavat is, köszi a tippeket!
2008. szept. 19. 17:32
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Okosak: a Cillit mivel dolgozik szerintetek?? Málnaszörppel?
2008. szept. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
91%
Nekem nagyon bevállt a Domestos Zéró(fekete flakonos). Azt szoktam este beleönteni, és akkor sokáig áll benne.
2008. szept. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
92%
Nagyon jó vízkőoldásra az ecet, ha beleöntöd a WC-be egy éjszakára szépen lemarja a vízkövet. Nekem bevált csapok tisztításánál is.
2008. szept. 26. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
OFF: emberünk vegyész, és nem tudja, hogy a vízkövet a sav oldja? Szerintetek? XD
2008. szept. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!