Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mit tegyek, hogy megszabadulja...

Mit tegyek, hogy megszabaduljak a lomjaimtól és ne gyűjtsek össze többet?

Figyelt kérdés

Sajnos sok dolgot sajnálok kidobni, de most már abszolút nem férek el a lomjaimtól. (Persze nem csak én gyűjtöm a családban, de nekem is van (főiskolai jegyzetek, füzetek, régi ált.iskolai könyvek is stb.), a pince évről évre mindig megtelik.


Mit lehetne tenni, hogy minél hamarabb megszabaduljunk tőle. VEttem már egy pár plusz kukazsákot, amit a kuka mellé ki lehet tenni (mert akármilyen zsákot nem visznek el, csak a saját zsákjukat), de félek kitenni, mert a kisebbség mindig szét akarja szedni. Így van, hogy csak a kukát teszem ki, külön zsákot már nem. Így viszont nem fogy a lom. A ruhákat oda szoktam adni ismerőseimnek, vagy karitasznak, de már nem vesznek be több ruhát egyelőre. Mit tegyek?


2010. ápr. 7. 10:28
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Vegyél egy vegyes kazánt, és fűtsd el.
2010. ápr. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Eltüzelni nem tudod? VAgy valakinek odaadni akinek kazánja van...
2010. ápr. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

A papírokat vidd el a szelektív hulladék gyűjtőbe.

A kukát illetve a zsákot meg közvetlenül azelőtt tedd ki amikor elviszik a szemetesek.

2010. ápr. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is a napokban lomtalanítottam, a ruhákat az egyik nagy gyűjtő kuka mellé tettem, és ráirtam egy papírra ruhanemű. A felesleges újságot, papírt meg kivittük a nagy szeméttelepre. Meg kell szabadulni minden felesleges lomtól, még a lakást is könnyebbnek érzem tőle, de komolyan! Képzeld ahol előzőleg laktunk volt egy idős házaspár annyi lomot felhalmoztak kint,bent, hogy az orvos nem találta meg a beteget. Majd egyszer egy bunda alól a kilógó lába utalt rá, hogy ott van!:)
2010. ápr. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Van kazánunk, s égettük eddig rendszeresen, de nem akarom felrobbantani a házat, hogy nagyon megpakolom. Ha pedig bejön a jó idő, nem kell fűteni.

Egy részét (papír) már én is elvittem a szelektívbe, az üvegeket visszaváltottam, de még mindig van.

2010. ápr. 7. 11:39
 6/8 anonim ***** válasza:
ruhát tedd fel hirdetésként akár "ingyen elvihető" kategóriába...megszabadulsz tőle rögtön
2010. ápr. 8. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nézz utána, hogy ahol laksz, van e szeméttelep. A mi városunkban pl. évente egy lakos ingyen kivihet 1 m3 szemetet. De a legpraktikusabb, ha rögtön eltünteted, ami nem kell. Mikor átépítettük a konyhát, mondtam a férjemnek, itt ez a nagy doboz, vigye el a fenébe. Ami nem hiányzott 5-6 évig, nem is őrizgetem.
2010. ápr. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
én vezsek egy nagy levegőt,és igen kidobom ami nem kell. olyan dobálózós vagyok ,és sok mindent olyan kidobtam már ami később derült ki milyen jó lett volna .. de akkor épp nem kelett:) igy azért jó mert tényleg nem lomos a ház!
2010. ápr. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!