Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Akik nem szeretnek takarítani;...

Akik nem szeretnek takarítani; hogyan veszitek rá illetve mivel motiváljátok magatokat hogy könnyebben nekiálljatok?

Figyelt kérdés
2016. okt. 25. 12:01
1 2
 1/12 anonim válasza:
96%

Hát én mindig azzal, hogy:

1. Annak örüljek, amim van! Örülök hogy van egy fedél, ami alatt élhetek, és örülök hogy van mosatlan edény, piszok, szemetek, sár, baci, mittudomén, mert ez azt jelenti hogy élünk, van kajánk, van lábunk, amin behordjuk a sarat, stb. Ez mindig erőt ad.

2. Ha nem becsülöm meg és nem tartom rendben azt amim van, ne várjak még többet, még jobbat, ha ezt sem tudom megbecsülni, ami már megadatott.

3. Szeretteim higiéniája, ő értük jobban nekiállok.

4. Mert mindig rájövök, hogy elkezdeni nehéz csak, utána már csak azt veszem észre hogy KÉSZ és akkor nagyon meg tudok nyugodni! :)

2016. okt. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nekem igazából az a gondom, hogy mire van időm meg energiám nekiállni, addigra egész napos programmá "növi ki magát" a dolog. Meg az is eléggé elviszi a kedvemet, hogy pár nap múlva megint minden olyan, mintha semmit nem csináltam volna :D úgyhogy arra is jöhetnek tanácsok, hogyan tartsam meg a rendet. Mert sokszor van, hogy úgy esek haza a munkából, hogy épp csak lefekszem aludni, másnap reggel megint mehetek, meg ugye főzni is kell, stb, és a kupi meg csak nő.

Vagy érdemes lenne napi fél órát erre szánni vagy heti egy napot kitűzni, hogy akkor most takarítok, nem tudom.

2016. okt. 25. 12:35
 3/12 anonim ***** válasza:
97%

Egy tipp: Válaszd két csoportba a takarítást. Az egyik a gyorstakarítás, a másik az alapos takarítás.

A gyorstakarításnál csak a nagyját kell kiganézni, a szanaszét heverő dolgokat visszarakni a helyükre, a nagyobb koszfoltokat letörölni, beágyazni, WC-deszkát letörölni fertőtlenítő kendővel vagy domestosos wc-papírral (amit utána le tudsz húzni a wc-n), meg hasonlók. Ezek gyorsan megvannak, és a rend és tisztaság látszatát keltik, tehát relatíve kevés idő- és energiaráfordítással viszonylag nagy sikerélményt adnak.

Az alapos takarításnál pedig ágyneműhuzatot lecserélni, portalanítani, mosni, porszívózni, meg ilyesmik, hogy valóban rend és tisztaság legyen, ne csak annak látszódjon.

Így napi max fél óra és változatos, gyorsan véget érő munka lesz csak a dolog, és heti egyszer, vagy havi néhány alkalommal komolyan rászánni 2-3 órát a komolyabb takarításra. Viszont ez már nem húzódik egész napos programmá, vagy legalábbis jóval ritkábban.

2016. okt. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
41%
Sehogy. Megfizetek egy takaritonot.
2016. okt. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
32%

Ha már nagyon zavar valami, úgyis megcsinálom, illetve megszoktam, hogy heti egyszer azért felporszívózok és felmosok a konyhában. Kb. ennyi.

A szobámban simán nem takarítok félévig, a konyhában napi többször kell. A fürdőszoba sem hanyagolható el. Meglátom, hogy ronda s azzal a lendülettel takarítok rajta. Nem szabad gondolkodnom, mert akkor sose kezdek neki semminek :)

Viszont nagytakarítást nem tartok. Ha több, mint egy óra, elvből sem állok neki semmiképp, nemhogy kedvből. Úgyhogy nálam nincs ilyesmi. Még 4 ablakot sem takarítok le egyszerre, csak kettőt, az kezelhető adag.

Ki se tudnék teregetni egyszerre... Mindig a párommal csináljuk, az megfelelő mennyiség. Megunja az ember a hosszas házzal kapcsolatos munkát, no.

Motivációval sosem tudtam működni. A fogyásban sem segít semmit. Akaraterőt sem tudok használni ezekre. Valahogy jönnie kell.

Ha sok a melód, akkor megértem, ha hanyagolod, szerencsére egy szinten túl lassan nő a takarításigény.

Apropó motiváció, a takarításban rém demotiváló, hogy szinte semmi értelme nincs, úgyis seperc alatt piszkos lesz minden megint. Azért az a kis különbség elég fontos ahhoz, hogy mégis nekiálljak a nagyon látható piszkoknak (plusz szeretem a rendet és a tisztaságot. miközben iszonyúan alkalmatlan vagyok a fenntartására :( ), de túl sok időt nem pazarolnék rá, nem érdemes. Anyám napi órákat takarított s így sem volt teljes tisztaság.


Úgyhogy röviden: nem veszem rá magam, mert nem tudom, egyszerűen nagy levegő, nekiállok és kész. Ja, a napsütés és egy jó műsor a rádióban segít, nem szenvedés a dolog, leköt valami más :)

2016. okt. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%

A motivációm az, hogy nem bírom elviselni a koszt és a kupit magam körül.

Ha mindennap csak 15 percet szán az ember a takarításra, már nem gyűlik össze annyi teendő, hogy aztán egy napig tartson mindent elvégezni.

A napi kicsi takarítások mellett hetente egyszer beiktatsz egy nagyobb, alaposabb takarítást, rendrakást és azt fogod észrevenni, hogy a nagytakarítás nem tart tovább 1-2 óránál.

15 percbe nagyon sok minden belefér.

Én reggelente tudok rászánni ennyi időt, mert szinte minden este főzök, így akkor már nem találok ennyi szabad percet.

Ami még nálam bevált: száműztem a dísztárgyakat, porfogó holmikat. Egy puritán berendezésű otthont egyszerűbb rendben tartani, mintha az ember sok tárggyal veszi körül magát.

2016. okt. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
93%

Pontosan tudom mirol beszelsz, de a megoldas viszonylag egyszeru: nem szabad hagyni, hogy felgyűljon a mosatlan vagy egyeb teendok, mert ha megis megtortenik, akkor bekerulsz egy olyan ordogi korbe, ahonnan nehez kijutni.


Eves utan nem szabad azonnal beulni a TV ele, hanem fogod es 2 perc alatt elmosogatsz, elpakolsz, letorlod az asztalt (sokkal konnyebb minden eves utan raszanni par percet, mint hetvegen egy oran keresztul csak ezt csinalni)


Esti tusolas elott is eleg, ha mindig megcsinalsz egy dolgot (nedves torlokendovel letorlod a wc uloket vagy kagylot, tukrot).


Ha azt a par ruhat is osszepakolod minden nap, meg a cipoket eleve a cipotartoba rakod, akkor nagyjabol tisztanak is nez ki a lakas.


Hetvegere marad fixen a porszivozas meg a mosas. Ablakot nem kell minden heten tisztitani, mas meg hirtelen most nem jut eszembe.

2016. okt. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
72%
Nekem az a motivációm, ha az asszony azt mondja: Józsi, ha kitakarítsz elmehetsz sörre.
2016. okt. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem motivációra csak a szabadon választható tevékenységeknél van szükségem.

A kötelezően elvégzendő feladatoknál nem lamentálok, hogy vajon van-e kedvem vagy nincsen, hanem teszem a dolgom.


Meg amúgy is kisgyerekek vannak, szóval minden napra jut a takarításból. Szerencsére mindenki jólnevelt, és szereti a tisztaságot. Csak az étkezőben lehet enni (és morzsálni). Ezt minden étkezés után egy hordozható nyeles akkus porszívóval egy perc alatt tisztává varázsolom. Az asztalról minden étkezés után bepakolok a mosogatógépbe. Senki nem hagyhat szét semmit, a szennyes a szennyestartóba kell rakni. Ja, és a házba belépéskor papucsot vesz fel mindenki. És a WC-t is olyan állapotban illik otthagyni nálunk, ahogy találtad!

Ne hagyd elhatalmasodni a kupit és a koszt, mert amíg a konyhapulra frissen kicseppent paprikás krumplit egy konyhai papírtörlővel egyetlen mozdulattal fel lehet törölni 5 másodperc alatt, na ez hétvégére, rászáradva több perces áztatás és súrolás után eltüntethető csak! Frissiben minden könnyebben lejön.

Bár, igaz, hogy hullafáradtan nehéz erre rávenni magad - de nagyon megéri!

2016. okt. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Rokonlelkek vagyunk. Én pontosan ilyen vagyok. Valahogy felesleges időpocsékolásnak tartom a takarítás, mert mindennap kezdhetem újra.

De mivel sokkal több energiát igényel tevékenység, ha kupi van ezért néhány szokást bevezettem és mindennap megcsinálom, mert muszáj.


1. minden reggel beágyazunk

2. minden reggel kipakolom a mosogatógépet, ha szükséges be is pakolom, de ez a nap folyamán akár többször is megtörténik

3. este bepakolom a mosógépet, időzítőre beállítom és mire felkelek kész a mosás, meleg időben kiteregetek az udvarra, hidegben a szárítógépbe pakolok. Ha kell mosok még egyszer, akkor a szárító- és a mosógép egyszerre lejár.

4. Ha megszáradnak a ruhák, akkor rögtön hajtogatok.

5. esténként a konyhát tisztán hagyom, ha szükséges lapos felmosóval felmosok.

6. mosdót, vécét mindennap kitakarítom (3 fiú, kell)


A szennyes a szennyesbe megy, a kallódó dolgok a helyére. Ha megyek egyik helységból a másikba mindig viszem magammal azt ami épp odavaló, pl. gyerekjátékok.


Ez így leírva nagyon soknak tűnik, de még egy órába sem telik és nincs rendetlenség.


FlyLady program is nagyon jó, én abból a hotspotot, turbótörlést használom. Előbbinek a lényege, hogy a kritikus pontokon 2 percig rakj rendet. Nem 2 perc alatt!! Nálunk ilyen a cipőspolc az előszobába, a konyhapult, mosógép, íróasztalok.


Motiváció: Van két gyerek, kevesebb energia így a takarítás, nem kell szégyenkeznek, ha jön valaki.


Másféle motiváció:

Készíts előtte, utána képeket

Időzítő használata

Teendő lista, léteznek ilyen applikációk is okostelefonra

2016. okt. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!