Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Más is úgy érzi, hogy örökre...

Más is úgy érzi, hogy örökre kiárazódott az ingatlanpiacról? Avagy minél több a megtakarításom, annál távolabb kerül tőlem a lakás.

Figyelt kérdés

2017-ben kezdtem el ingatlanokat nézni, akkor kezdtem el dolgozni. 14M körül már voltak egész jó kis lakások, gondoltam pár év és tudok is venni.


2018-ban ez felugrott olyan 30M környékére a támogatások miatt. Újraszámoltam, oké még akkor megint néhány év. Természetesen addig a megtakarításom tovább duzzadt.


2020-ban megcsillant a remény, ugyanis 20-22M körül már láttam egész jókat. Egy kis segítséggel meg is tudtam volna venni gyakorlatilag tehermentesen. Mivel azonban a teljes megtakarításom lenulláztam volna 100%-ra, gondoltam várok még 1 évet és gyűjtök hozzá (kérlek ne mondjatok erre semmit, tudom, hogy ezt nagyon elb*sztam...)


Most 2022-ban ez felment kb. 35 Millióra, így már nem tudok venni, hiába több a pénzem 2 év alatt.


Kérdem én, valaha is utol tudja magát érni az ember vagy örökre kiárazódtak a hozzám hasonlóak? Korábban is így nőttek az árak? Hiába keresek többet, hiába van 2 munkahelyem, nem tudom utolérni. Egyszerűen csak be kellene szállni valahol, ahol épp van, vagy megint várni, hogy több legyen a keret.......? Most már úgy vagyok vele, ha eddig vártam...... akkor várok. Ezt már visszacsinálni nem lehet sajnos.



#ingatlanvásárlás #lakásvásárlás #nem tudok lakást venni #hogy vettél lakást
2022. szept. 6. 21:35
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
88%
Én nem, mert nem várom feleslegesen hogy lentebb menjen az ára bárminek is, vettünk fel hitelt és lett ingatlan. Önerőből várhattunk volna a végtelenségig
2022. szept. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
81%

Nem várni kellene, hanem amit összeszedtél, önerönek használni, venni egy ingatlant hitelre, ugyanis a törlesztés jó ideig azonos összeg, ami egyre kevebbet ér az infláció miatt, ez a banknak veszeteség, neked meg nyereség.

Ha meg csak a pénzt akarod gyüjtögetni, akkor egyre kevesebbet fog érni, egyre kisebb esélyed lesz valamit venni belöl.

2022. szept. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
78%
Ha jól értem ez Budapest amit írsz igazam van?
2022. szept. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
79%
34M ért tudok egy felújítottat
2022. szept. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 A kérdező kommentje:
Debrecen
2022. szept. 6. 22:04
 6/51 anonim ***** válasza:
26%
Az ingatlanok.com-on 30 milliós keretet állítottam be adott ki panel lakást is még kertes házat is...
2022. szept. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
90%

2016-ban kezdtem el dolgozni aktívan, a kezdeti mínusz után (diákhitel, stb) elkezdett gyűlni a pénzem. Eleinte optimista voltam, aztán azt láttam, hiába teszek félre 2-3 milliókat, jobban emelkednek az árak.


Tavaly végül vettem egy lepukkant panelt hitellel és elkezdtem beleölni a pénzt a felújításába. Hát mit ne mondjak, egyik oldalról rühellem, másik oldalról meg esélyem nem lenne most megvenni ugyanezt.

2022. szept. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
93%

Igen, ahogy az előzőek mondják, be kellett volna vállalnod a hitelt. És mivel nagyon közel voltál hozzá, csak pár millió lett volna. Azóta lehet, hogy már rég végtörlesztetted volna. Most már nem tudsz olyan hitelkonstrukciót választani, ami olyan előnyös lenne, mint egy vagy pár éve (mert már lassan kétszámjegyű a jegybanki alapkamat).

Vedd ezt most tanulópénznek. Sajnos időzíteni is tudni kell, és az okosan megválasztott hitel sem ördögtől való dolog.

2022. szept. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
4%
Valts munkahelyet vagy pozit. En 2 eve devops vonalon mozgok es ceget is valtottam, havi netto 2,3 M + juttatasok, ebbol azert evi 20 milliot felre lehet rakni ha csovesen elek, max havi 7 kilot koltok.
2022. szept. 7. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
95%
Neked most az a bajod, hogy nem tudtál volna venni soha épp 100% önerőre lakást? Ha tényleg ilyen sok pénzed van és sokat gyűjtesz miért nem vettél fel 5-10 millió hitelt, amiknek tavalyig iszonyú gagyin alacsony volt a törlesztője, kamata? A hitelt előre is ki lehet fizetni pár év alatt is, ha sokat tudsz félretenni.
2022. szept. 7. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!