Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vennétek panelprogramon NEM...

Vennétek panelprogramon NEM átesett panelt? Ha csak ez lenne a "hiba" benne? Amúgy jó helyen van, idén volt fullosan felújítva, szóval minden tökéletes benne, hozzá sem kell nyúlni, és jó helyen is van.

Figyelt kérdés
2022. okt. 10. 14:49
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Ja, kiderül, hogy én is késes gyilkos vagyok, csak mert panelba költözök :D

Mekkora sznob barmok vagytok, istenem.

2022. okt. 10. 15:40
 12/20 anonim ***** válasza:
6%

Kérdés maga a panel típusa és elrendezése is.


Az én lakásom olyan, hogy bár szigetelt, de a nagyobbik szobán 3 méter széles szalagablak van, az erkély kinyúló része alapból hőhíd, a kisebb szobán meg az egész végfalat a nyílászáró adja. Északi oldalról ahol hűl ott meg technikai okokból nem fér fel hőszigetelés.


Nagyjából tök mindegy, hogy le van szigetelve a ház, mert a felületeim nagy része ugyanúgy szigeteletlen.

2022. okt. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Annak, hogy még nem esett át a panelprogramon néhány oka lehet, amit vegyél figyelembe:

- sok az idős vagy kis jövedelmű lakó, akik leszavazzák azokat, akik szigeteltetni akarnak,

- a közös képviselő vagy a vezetőség rosszul állapította meg (és hagyatta jóvá) a javítási alap képzését (vagy fölösleges dolgokra elkótyavetyélte, hogy amiatt anyagi haszonhoz jusson -korrupció). De ez csak FELTÉTELEZÉS!

- lekésték az időpontot, amikor még állami támogatással szigeteltek.


A hőszigetelt épületek helyiségei (szobái) sokkal melegebbek és kisebb a fűtési költségük, viszont maga a szigetelés jelentős kiadással jár, de megéri.

2022. okt. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
A panelprogramon nem átesett panelok azok azbeszt mentesìtèsen sem estek át ugye? Mert akkor az ilyen alagsori meg egyéb helyiségekben ahol a tüzvédelem miatt avval szigeteltek ott igyekeznék nem sokidot tolteni
2022. okt. 11. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
21%
Csak olyat vennék!!!! A családban van ilyen is, olyan is több.
2022. okt. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Tervben van egyébként a panelprogram? Érdemes ezt megtudnod,és így mérlegelni. Viszont ha tervben van tudd meg a ház anyagi helyzetét. A közös költséget megemelheti ha hitelt vesz fel a lakóközösség.
2022. okt. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Mi esetünkben nem a lakóközösség vette fel a hitelt, hanem kijött az OTP két alkalmazottja és személyesen kötöttek szerződést a hitel után érdeklődőkkel.

A hitelt a közös költséget megemelve fizetjük a lakóközösség számlájára, amit a közösség törleszt az OTP-nél (már aki vett fel hitelt).

A többiek (hitel nélküliek) fizetik a szokásos alacsonyabb összeget.

2022. okt. 12. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Utolsó, ezt hogy kell elképzelni? A panelprogram nem a külső szigetelést jelenti? Lépcsőház, kinti ablakok? Az mindenkinek előny, hogyhogy csak az fizeti, aki akarja?
2022. okt. 12. 08:36
 19/20 anonim ***** válasza:

Igen, a panelprogram a külső szigetelést jelenti.

Nálunk még tartalmazta a tetőfedő betonpanelek belső üregeinek a kitöltését is szigetelő anyaggal. A nyílászárók cseréje nálunk nem tartozott bele. Volt, aki előtte, volt, aki vele egyszerre (de más céggel) és volt, aki most utólagosan, ill. még mindig nem cseréltette.

A költségeket illetően már nem emlékszem, hogyan is volt (pedig ott voltam), de azt tudom, hogy a mi lakásunkra eső rész 1,5 millió Ft lett volna. Erre vettem föl kölcsönt az OTP-től 10 évre, amit most havonta bő 10-ezer forinttal törlesztek úgy, hogy az egykori szűk 7-ezer forint közös költség most havi szűk 19-ezer forintot tesz ki. Az OTP-nek a közös képviselő és társulata utalja át. Valamennyi összeggel az illetékes önkormányzat is hozzájárult a költségek fedezéséhez.

2022. okt. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Az Önkormányzat nem valamennyi, hanem NÉMI összeggel járult hozzá! Bocsánat!
2022. okt. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!