Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szüleim Debrecenben akarnak...

Szüleim Debrecenben akarnak lakast venni nekem, de én Budapestre költöznék?

Figyelt kérdés

Alig van munka Debrecenben, hiába nagyváros, azt értem, hogy sok fizikai van, de inkább maradnék a szellemi vonalon.


Szüleim azzal érvelnek, hogy legalább itt hitelmentesen megúsznánk.


Én meg azt mondtam, hogy inkább elkoltoznék Budapestre 1 évre alberletbe, és ha tetszik a város, akkor én felvenném a hitelt és kipotolnam a 30 milliós összeget amit anyáék adnának és vennénk belőle Budapesten valami szegényebbet, mert ott még 40 millió körül sincs túl nagy választék.


Szerintetek mi a helyes? Tehermentesen egy saját lakás Debrecenben, úgy hogy már voltam hónapokig munkanélküli, mert semmire se tudtam jelentkezni (fizikai munkára direkt nem mentem).


Megéri inkább Budapest ?


2023. szept. 5. 22:40
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
61%
Nyugat Magyarország nem jöhetne a szüleidnek szóba? Győr, Mosonmagyaróvár? Az árak sem olyan magasak, mint Budapesten, még talán a debreceni áraknál is olcsóbbak
2023. szept. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
39%

9

Szóval a kukás az értelmetlen munka, inkább rohadna rád a szemét!


Vagy mondjuk a közértes is?

Nem lenne kajád te szerencsétlen agyhalott!

2023. szept. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
69%

7,8,10

Minek hivjátok Pestre, igy is tömve van a város vidékiekkel, inkább innen csaljátok le őket vidékre!

2023. szept. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
28%

13:


Pont ugyanez a problémám.


egy debreceni

2023. szept. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
34%

Épülnek az akku gyárak, megfelelő végzettséggel lesz sok irodai munka is. A komáromi akkugyárban dolgoznak ismerőseim, és a győri hasonló munkakörökhöz képest jóval többet fizetnek.

(hiába megy a sztrájk ellene, úgy is felépül...)

2023. szept. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
39%
Debrecenben jó biznisz a lakás, ki is tudod adni, aztán az árából meg Pesten bérelni.
2023. szept. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
67%
Anyádék men akarnak örökbe fogani egy 43 éves somogy megyei férfit? Ha igen, írjanak!
2023. szept. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
33%
Vegyenek lakást Debrecenben. Add ki, majd Pesten tudsz belőle bérelni valamit. Akár egy szobát.
2023. szept. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
32%

Egy nagy kérdés van, hogy el tudsz helyezkedni úgy bpn, hogy fenn is tudod magad tartani? Mert egy csomóan elindulnak a nagybetűs Budapestre, hogy aztán pofán csapja őket az élet, hogy marha drága a megélhetés. Bpn akkor jó élni, ha kellően sokat keresel hozzá.


Egyébként meg vesznek neked lakást, eladod és kész. Amúgy sosem értettem a szülők részéről az itt veszünk lakást neked, máshol nem hozzáállást. Ha meg akarom mondani a gyereknek hogy hol vegyünk lakást, akkor veszek magamnak(!) A saját pénzemen lakást, amit a gyerek használhat ameddig akar. Vagy odaadom a 30 milliót a kezébe hogy fiam, vegyél lakást ahol akarsz. Ha elkótyavetyéli, akkor egészségére, majd megtanulja.

2023. szept. 7. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
61%
19-es az eladod és kész, az nem olyan egyszerű folyamat, illetve az eladott lakás után ha többért adod el 5 éven belül, akkor adóznod kell. A szerződéskötések díjáról mag ne is beszéljek. A szülő nem úgy ad pénzt legtöbb esetben, hogy fogd és fuss vele fiam, lakásra adtam, de te majd mindenről döntesz az ügyben. Tapasztalatlanság okán, a szülő felügyeli azt, hogy mit vesz, még ha a gyerekének veszi is. Ilyen a világ.
2023. szept. 7. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!