Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szüleim Debrecenben akarnak...

Szüleim Debrecenben akarnak lakast venni nekem, de én Budapestre költöznék?

Figyelt kérdés

Alig van munka Debrecenben, hiába nagyváros, azt értem, hogy sok fizikai van, de inkább maradnék a szellemi vonalon.


Szüleim azzal érvelnek, hogy legalább itt hitelmentesen megúsznánk.


Én meg azt mondtam, hogy inkább elkoltoznék Budapestre 1 évre alberletbe, és ha tetszik a város, akkor én felvenném a hitelt és kipotolnam a 30 milliós összeget amit anyáék adnának és vennénk belőle Budapesten valami szegényebbet, mert ott még 40 millió körül sincs túl nagy választék.


Szerintetek mi a helyes? Tehermentesen egy saját lakás Debrecenben, úgy hogy már voltam hónapokig munkanélküli, mert semmire se tudtam jelentkezni (fizikai munkára direkt nem mentem).


Megéri inkább Budapest ?


2023. szept. 5. 22:40
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
25%
20: nem értek egyet. Egy felnőtt ember felett nem basáskodom. A zsebpénzével kell gazdálkodásra szorítani, nem lakásvásárlás során apáskodni. Ha nem megy, és nincs bizalom, akkor veszek a saját nevemre és pont.
2023. szept. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
68%
21-es Én csak leírtam azt, hogy milyenek az átlagos gondolkodású szülők, akkor amikor már felnőtt a csemete és van annyi pénzük, hogy tudnak/akarnak nekik lakást venni. Azzal nem értesz egyez hogy ilyenek a szülők? Én nem minősítettem, csak leírtam.
2023. szept. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
68%

Nem, azzal teljesen egyetértek, valóban ilyenek. Velük nem értek egyet, és erre mondtam alternatívákat :-)


Az meg hogy megy "mínuszban" jönnek ki, az egy dolog, a kérdező problémája. Bár én tudtam volna "mínuszban" kijönni és nem a nulláról összekaparni egy ingatlan árát.:-) ha a szülők hajthatatlanok, akkor igenis egy megoldás ez, mert 30 millió több mint a nulla forint.

2023. szept. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
26%

Csak a rend kedvéért, mert ezt valahogy senki nem írta le eddig:

10 millió forint lakáshitel törleszőrészlete jelenleg (20 éves futamidőnél) 85-90 ezer forint! Tehát egyáltalán nem egy vállalhatatlan összeg, főleg ha valaki nem 200-300 ezer forintos kulimelóban senyved. És senki nem írta, hogy ezt nem lehet előtörleszteni, tehát előbb kifizetni néhány év alatt, ha van az embernek rá lényegesen több pénze.


19-től 23-ig válaszolók: Ehhez csak annyit tennék hozzá, hogy a kérdezőt szerintem nem kell feltétlen 0 forinttal rendelkező csórógyereknek nézni. Azt se tudjuk hány éves. Lehet már dolgozik néhány éve, otthon él és tett félre legalább néhány millió forintot. Vagy olyan szakmája van, hogy nagyon hamar félre fog tudni tenni ennyi pénzt. Nekem is amikor a szüleim segítettek lakást venni még huszonéves koromban (28 évesen), akkor én is tettem bele a lakás árába 5 millió forintot saját megtakarításból, én fizettem az illetéket (fél millió), ügyvédet (200 ezer), bútoroztam be alap szinten és vettem műszaki cikkeket (1-1,5 millió nem egyből, hanem egy év alatt) és aztán még ráköltöttem később másik 1-2 milliót a következő években kisebb korszerűsítésekre, felújításokra. Tehát adtak a szüleim pénzt, nem is keveset, de azért én is felnőtt voltam már és magamtól is tudtam fizetni dolgokat.

2023. szept. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
74%
24: a kérdező a leírásban arról sír, hogy nincs lehetősége Debreceben, ezért akar Pestre menni. Kötve hiszem hogy a milkók ülnének a számláján. Az olyan ellentmondásos.
2023. szept. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
68%
24 nem olvasott alaposan.
2023. szept. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
64%

25-26. Én Szegedre jöttem a kisvárosból, ahonnan származom és tovább szeretnék menni Budapestre, mert valóban kevés lehetőség van itt is, ahogy gondolom Debrecenben is. Ez nem azt jelenti, hogy 200 ezret keresek és nincs semmi pénzem, éhezem, de kevés a lehetőség ettől még. Én külföldre jártam ki dolgozni jó néhány éven keresztül nyaranta és onnan szereztem extra pénzeket a megtakarításomba, mert egy nyáron meg tudtam keresni itthoni egy éves fizetést. Nekem csak annyi volt a gondom, hogy a szüleim nem 30 millió, hanem 12 millió forintot tudtak adni, én még tettem mellé a lakásba saját 5 milliót, plusz lett felvéve 8 millió lakáshitel és a lakás 25 millióért lett véve. De 20-25 milliót már nem tudtam volna rendesen, pontosabban biztonságosan törleszteni a mostani magas kamatok mellett és ezért nem vettem Budapesten lakást, hanem Szegeden. De most az a célom, hogy kifizessem a 8 millió forint lakáshitelt előre maximum 3-4 év alatt és utána a 25 milliós kifizetett lakást eladva továbbmenjek Budapestre. Addig remélhetőleg lejjebb mennek a lakáshitel kamatok és jobbak lesznek a fizetések, hogy már tudok törleszteni mondjuk 15 milliót.


"A kérdező a leírásban arról sír, hogy nincs lehetősége Debreceben, ezért akar Pestre menni. Kötve hiszem hogy a milkók ülnének a számláján. Az olyan ellentmondásos."

Nekem is milkók ültek/ülnek a számlámon, mégsem tudtam Pesten lakást venni. Illetve én is azt érzem, hogy Szegeden nincs annyi lehetőségem, de be kellett érnem Szegeddel egyelőre, mert én még csak nem is Szegedről származom, mint ahogy a kérdező Debrecenből, szóval nekem még egy lépést tennem kell az ugródeszkán, hogy Budapestre érjek majd.

2023. szept. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
75%
Úristen, miért lettem lepontozva? Nagyon kíváncsi lennék mi "rosszat" mondtam. Szerintem érthető és logikusan felépített volt a válaszom.
2023. szept. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%
30 millából már Debrecenben sem vesztek normális lakást. Egy pici garzon, vagy esetleg valami lelakott kétszobás a város szélén jön ki ennyiből. Cserébe viszont Debrecenben valóban nincs normális állás felhozatal, ha mégis adódik valami jó, arra többszörös a túljelentkezés. A fizetések pedig röhejesek. Jobban jársz Budapesttel minden szempontból. Először is sokkal több munkalehetőség van és sokkal jobb fizetések. Budapesten hiába sokkal drágábbak a lakások, egy ottani jól fizető állással könnyebben ki tudod fizetni, mint Debrecenben az alacsony fizetéssel. Maga a város is ezerszer jobb mint Debrecen, összehasonlíthatatlanul jobb minden téren, és a kirándulási lehetőségek is karnyújtásnyira vannak. Debrecenben meg max kimehetsz a lebetonozott Nagyerdőre, vagy elbringázhatsz a kiszáradt Vekeri tóhoz, ha nem ütnek el addig, mert még bringaút sincs odáig.
2023. szept. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
82%
Nem is tudom mi a kérdés, vagy min vitatkoztok. A lakásra szánt pénz a papáé, ott vesz lakást(vagy nem vesz) ahol ő akarja, ezt nem mi fogjuk eldönteni. Tippeket hiába adunk a kérdezőnek, mert ő sincs döntési pozícióban. Csak annyi derül ki, hogy Te így csinálnád, más meg másként. Teljesen más ha a kérdező a saját pénzét tudná lakásra fordítani. Így vagy elfogadja a szülői irányítást (tetszik neki vagy sem) vagy nem és a saját útját járja a saját erejéből.
2023. szept. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!