Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek jó ötlet eladni...

Szerintetek jó ötlet eladni az agglomerációban a kertes házat, venni inkább belőle egy panelt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mindig is kertes házban laktam, egy két alkalmat kivéve lakásokban, ami albérlet volt. Most immáron 6. éve nyüstölöm a kertes házat. Rengeteget kajtatok, be a városba nap, mint nap a munkába járáshoz. Reggel 1 óra délután hazafele ez inkább másfél 4x szállok át, jobb esetben 3x.

A kertes házzal csak a bajom van. Egyedül élek benne, unom már hogy hétvégente nyáron, a 40 fokban kell fullra felöltözve füvet nyírni. Rohadt sok a szúnyog, darázs, rovarok. Este nem lehet kint megmaradni.

Télen kb nem is látom a kertet, az aht jelenti hogy kb 6 hónapig a francnak van kedve tudni azt hogy sötétbe indulok, sötétbe jövök. Akkor meg mi a francnak? Csak a nyűg van vele. Most épp a tetőre kell költsek. Baromira unom már. Ezt a pénzt és időt szívesebben tölteném inkább túrázással, kirándulással.

Így főleg, hogy esik az eső állandóan mi a francot lehet csinálni ugyan az mintha egy lakás lenne...



2023. nov. 12. 03:59
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további válaszolóknak is a kedves válaszát! Mindenkinek ment a zöld pipa!


10-es válaszolónak:


Ez jó ötlet! Megfontolom amit mondasz. Kipróbálom

Egyszer laktam egy évig egy 10.emeleti panelbe nagyon csendes volt, télen állandó jó meleg, kedvező rezsi. Nagyon szerettem ott lakni, közel volt a buszmegálló, rengeteget tudtam félre rakni pénzt (havi 50. Ezret akkoriban 2016ban.) Ketten laktunk ott a volt párommal.

Az olyan mint manapság havi kb 100.000 Ft.

Ha netán mégis kifognék egy panelt akkor arra gondoltam, hogy mielőtt kifestek, előbb a szomszéd felőli oldalon a falat telibe húzom egy 6...8 cm-es kőzetgyapot szigeteléssel amit telibe hálózva, majd kétszer átglettelve lefestek. Azon már kevésbé terjed át úgy a hang, mint a szimpla fal lenne. Alulra a burkolat alá,(előtte felszedem) pedig egy 2...3cm-es XPS lábazati szigetelést ledobálok. Az is tompítja a dübögést.

Az elvárásom szerint csak legfelső szint érdekel, de ha nem sikerül kedvező áron legfelsőt találni, akkor a mennyezetet is telibe szigetelem. Onnantól fogva már csak a nyílászárók felől szűrődhetnek be a zajok. Legalábbis remélem, hogy ez egy jó taktika amit egyszer kell megcsinálni, de beválhat.


Kinek mi a véleménye erről?

2023. nov. 12. 21:37
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Legfelső emeleti szélső lakás. Sokan nem szeretik, mert magasabb a rezsije, nem fűtik körbe a szomszédok. De ha szigetelt, panelprogramos házban tudsz venni egy ilyen lakást, akkor szerintem ez már nem lehet akkora gond.

Ha panelbe költöznék, én is csak legfelső emeletben gondolkodnék. Nem bírom, ha felettem járkálnak (és hallom)

2023. nov. 13. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Egy jó tanács. A padlóra kevés lesz a 2-3 cm szigetelés. Tudom, mert felújításnál gondoltuk, hogy milyen jó lesz majd. Alulról nem lehet hallani semmit. Nem így történt. Úgyanúgy mindent hallani....
dec. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!