Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan kell saját lakásra...

Hogyan kell saját lakásra gyűjteni?

Figyelt kérdés

Ha havonta átlagosan kb. 400 000 Ft-ot forintot tudok félre rakni akkor is nagyon sok év mire összegyűlik az önerő egy budapesti lakásra (min 3 szobás, 60+ m*m).

Hogy kell ezt csinálni, más is úgy csinálta dolgozott, nem nyaralt, éhezett 15 évig és aztán vett egy lakást?

Ha leírná pár ember hogy csinálta, megköszönöm.

(Minél frissebb sztorikra vagyok kíváncsi, mert régebben (25 éve) nem voltak ennyire elszállva az árak a fizetéshez képest, megnéztem)



márc. 12. 20:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Úgy hogy 35 négyzetméteresre kezdesz gyűjteni és nem 60+ra. Fokozatosan meg lehet upgradelni.

Ha ősszegyűlt egy nagyobb osszeg, fektesd be valamibe hogy csokkentsd az inflacio hatasat

Amugy a havi 400 ezer felretetellel meg nagyon jol allsz. En 120at tudok, azt is keservesen.

márc. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%

A lakásárak mindig is el voltak szállva. Amikor olcsóbb volt a lakás, akkor a fizetés is annyival volt kevesebb, hogy akkori fiatalként is reménytelennek, elérhetetlennek tűnt a saját lakás.

Nem biztos, hogy gyűjtéssel lehet csak, persze a havi 400eFt már nagyon jó alap (12 év alatt azért összejön az a lakás, ha értékálló helyre teszed a havi összegeket).

Az ingatlanpiacban is vannak trendek, amikor kedvező a beszállás.

Szóval van egy alapeseti gyűjtögetés, mint amikor kapásra vársz. Éled az életed közben. És egyszer csak az épp aktuális szociálpolitikailag adakozó kormány elkezdi önteni a pénzt támogatás formájában egy preferált rétegnek.

2017-től ez volt a csokosok mekkája. Szinte a semmiből egyszer csak locsolták rájuk a pénzt, ők ígértek 3 gyereket, volt állandó munkájuk, jöttek is fel Pestre, bedobták a nagymama maradék pénzét önerőre, és vették az újépítésűeket pl. 34MFt-ért egy 106m2-es, kerttel rendelkező lakást.

Most 2024-ben 92MFt-ért kínálnak egy ilyet.

Azért írtam ezeket a tényeket, mert tapasztalat, hogy tenni kell a dolgunkat, okosan gyűjtögetni és idővel jöhet a belépő alkalom a saját otthonra.

márc. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Az 2 év alatt 9,6Misi.

Nem órias lakást kell először, hanem garzon. Vagy egy pici szoba konyha, utána lehet szépen haladni a nagyobb felé. Mi a férjemmel 25(!)nm lakásban laktunk, az volt az első, arra volt pénz, aztán szépen lassan nagyobba mentünk, jelenleg 65 nm lakásban lakunk. Most vettük, ez már elég, 2 szoba, konyha, nappali, fürdő,étkező.

márc. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
71%

Úgy kell, hogy először nem a legdrágább fajtát a legdrágább helyen célozod meg, a kívánt méretben.

Először pl. vegyél egy tárolót, 5 nm.

Aztán egy garázst.

Ezeket ki is tudod adni: bevétel.

Aztán ha gyűlik még 4-5 M Ft, akkor ezeket eladod és veszel hitelre egy lakást, ami éppenhogy megfelel kompromisszumokkal. Majd felújítgatod.

Aztán ha összegyűlt újabb 6-8 M, mehet a lakáscsere projekt.

márc. 13. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%

"más is úgy csinálta dolgozott, nem nyaralt, éhezett 15 évig és aztán vett egy lakást?"

A lakótelepi lakásokat 30 év kamatmentes hitelre adták, a fizetés 30%-a volt a hitel (50 nm-es lakásoknál). Ez a szocializmusban annyit jelentett, hogy a teljes szabadon elkölthető része a fizetésednek, tehát igen, nem tudtál már mit venni még egy jó fizetésből sem, ha pl. egyedül neveltél egy gyermeket (autó, kisállat, nuku, telek nuku, minden más, ami nem filléres kiadás nuku).

Annyit el kell még mondani, hogy minden ingyen vagy olcsó volt, pl. nem volt vízdíj, tandíj, mozijegy alig került valamibe, stb.

Annyi, hogy kamatmentes volt, tehát arányaiban egyre kevesebb lett a hitel a fizetéshez képest, ahogy jött az infláció.

márc. 13. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%
Ha egyedülálló vagy, akkor kezdetnek mondjuk 27-35 nm közötti panel garzonokat nézz. Pesten ezek 31-34 millió között mennek átlagban. Ha havi 400-at félreteszel, akkor 2 és fél év alatt már meg van az önerő.
márc. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
81%
6: Mért pont panel? Nem olcsóbb a téglánál az!
márc. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondolkoznék 3 szobában. Kezdetnek egy 1+1 szobás lakást vennék meg hitellel, amikor összegyűlik rá az önerőm. Egyenesbe jönnék anyagilag (mert illetékfizetés, némi felújítás, költözés, bútorozás azért tudja szipolyozni az ember zsebét viszonylag hosszasan). Ha ez megvan, maradnék a hátsómon pár évig, gyűjtögetnék, de màr azért nem ember feletti módon és amikor már elég újra kisebb hitel ahhoz, hogy tovább tudjak lépni, akkor jöhet a 60+ nm, meg a három szoba. Mi így vettük a lakásunkat, majd a családi házunkat úgy, hogy nem jelentett különösebb anyagi rizikót egyik hitele sem az életünkben.
márc. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Tuti receptem van kérdező, jól figyelj :)


1.) Megnézed az internet világában, hogy az általad preferált részeken adott kívánságaidnak megfelelő lakás mennyibe kerül.


2.) Kiszámolod, hogy mennyi a 20-30%-a, mert kb. ennyi önerő kelleni fog a lakáshitelhez. Kalkulálj évente kb. 10% lakás áremelkedéssel, tehát egy mostani 60 milliós lakás 5 év múlva esélyes, hogy 97 millióba fog kerülni. Ez 19-29 milliós önerőt jelent ebben az esetben.


3.) Kitűzöl egy célt, hogy hány év alatt akarod azt a pénzt félretenni.


4.) Minden hónapban félre teszed a megfelelő összeget, berakod állampapírba, hogy legalább az inflációtól védve legyen.


5.) Minden évben, a lakás áremelkedésnek megfelelő ütemben növeled a félretett pénz összegét. 2-3 évente válts munkahelyet +20-25%-ért és így tudod majd tartani az ütemet. (Ehhez lehet, hogy szükséged lesz képzésre, új skillek megszerzésére vagy meglévő nyelvtudásod fejlesztésére).

márc. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Milyen 15 év? Ennyi megtakarítással max. 4 év alatt összejön az önerő.
márc. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!