Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha CSOK hitelre szeretnék...

Ha CSOK hitelre szeretnék ingatlant vásárolni mikre kell figyelnem? Mondjuk az adásvételi szerződésnél, vagy bárminél. Érdemes ügyintéző segítségét kérni?

Figyelt kérdés
Két gyerekre szeretnék 20 millió forintot igényelni. Családi ház lenne a cél, 40-45 millió forintig bezárólag.

márc. 12. 20:26
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
Most így egy konkrét eset jutott az eszembe, én ezt mindenképp szem előtt tartanám. A barátnőmék falusi csokkal vettek házat, de nem abban a faluban, ahol eredetileg akartak, mert ott nem volt olyan ház, ami tetszett nekik. A beköltözés után jöttek rá, hogy a szomszédjuk nem normális, aztán jött a többi dolog, hogy pl az oviba csak kisebbségi gyerekek járnak, mindenki más két faluval arrébb hordja a gyerekét, de nekik nincs kocsijuk, a buszos közlekedés meg olyan, amilyen.
márc. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az ingatlan legyen teljesen rendezett, a valóságban az legyen ott ami az ingatlannyilvántartásban feltüntetett adatokkal megegyezik.

- melléképületek feltüntetése (garázs, sufni) legyen rendben

- hozzáépítés-bővítés, ezekre térjetek ki

A 17/2016. (II. 10.) Korm. rendeletben az ingatlannal kapcsolatban vannak infók itt:

[link]

márc. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

És én ki tudom kérni a földhivataltol az ingatlan nyilvántartásárol szolo dokumentumot?


Arra gondolok itt, hogy nyílván kikérné nekem a tulajdonos, de nem szeretném, hogy bármivel is kiszúrjanak velem. Alaposan fel szeretnék készülni.

márc. 12. 21:38
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen ki tudod kérni, ha a tulajdoni lapra és a térképmásolatra gondoltál. A csokozás egy összetett folyamat, javaslom, hogy vedd magad körül szakemberekkel:

- független hitelközvetítő (MNB-s engedélyes)

- ingatlanos (kamarai regisztrált, OKNYIR rendszerben lekérdezhető)

- értékbecslő (OKNYIR rendszerben lekérdezhető, és banki értékbecsléseket készít)

Ezek közül az értékbecslő tanácsot tud adni, hogy a kiszemelt ingatlan alkalmas-e csok-ra (és még sok mindent elmond az ingatlanról).

A hitelközvetítő tud téged felkészíteni, hogy melyik banknál érdemes kezdeni, melyiknél vagy hitelképes, milyen feltételek mellett adnak hitelt.

Az ingatlanos segít abban, hogy az eladóval nehogy ráfaragj, végig fogja a kezed és koordinálja a feleket. Segít pl. olyan vételi ajánlatot fogalmazni, ami mindkét félnek biztonságot ad.

márc. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem köszi szépen! Valami ilyesmire gondoltam csak mivel nem értek hozzá meg sem tudtam fogalmazni normálisan.
márc. 12. 23:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!