Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szerződések aláírása előtt el...

Szerződések aláírása előtt el szoktátok olvasni a 40 oldalas ÁSZF-et és az apróbetűs részeket is, akkor is, ha kb. fél órát ültök emiatt az ügyintézőnél?

Figyelt kérdés
Ugye ő meg sürget, hogy itt írja alá, haladjunk stb..
2023. ápr. 7. 18:21
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Igen, amit aláírok elolvasom. Ha sürget, leállítom.
2023. ápr. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Igen.
2023. ápr. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
19%
dehogy olvassák el.. az emberek 995-a nem is érti a paragrafusokat, meg a jogi szöveget.
2023. ápr. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
13%
*99%-a
2023. ápr. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én igen. Ha meg sürgetnek, akkor leállítom az illetöt.
2023. ápr. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
aha, kamu
2023. ápr. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, de nem a bankban, a banki ügyintézőim nekem elküldik előre
2023. ápr. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 krwkco ***** válasza:

"el szoktátok olvasni a 40 oldalas ÁSZF-et..."

Akik eddig válaszoltak, nem tudják, hogy mi a különbség az ÁSZF és az általuk aláírt szerződés között.

Az elémrakott szerződést át szoktam futni, akkor is, ha az ügyintéző az utolsó oldalt nyomja elém, hogy itt írjam alá. Ellenőrzöm az újonan, kézzel bevitt adatokat és azt, hogy milyen plusz szolgáltatást x-eltek be. És minden bekezdésből a kezdetét. Ez kb. két perc.

"és az apróbetűs részeket is"

Nincsenek appróbetűs részek. Csak sok-sok betű. Amiket a fentiek szerint olvasok.

Az ÁSZF-et nem olvasom el, csak aláírom, hogy elolvastam. (Ezzel minden bank hazugságra kényszeríti az ügyfeleit.)

2023. ápr. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
"Nincsenek apróbetűs részek." - Bocs, de ez nettó hazugság.
2023. ápr. 8. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!