Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan kell lakást eladni...

Hogyan kell lakást eladni ingatlanos nélkül?

Figyelt kérdés

Energetikai tanúsítvány, tulajdoni lap, hirdetés pipa. Jönnek is megnézni. Ha megállapodunk jöhet is a hitel képesség , adásvételizés?

Adásvételinél kérnénk önerőt csak.



ápr. 4. 02:14
1 2 3 4 5
 21/42 A kérdező kommentje:
Adásvételi után. Kéri a bank mielőtt kiutalja a hitelt.
ápr. 7. 00:19
 22/42 anonim ***** válasza:
És olyan létezhet, hogy mégsem kapja meg vki a hitelt? Tehát utalás előtt van vmi gebasz? Az értékbecslés az adás- vételi után történik?
ápr. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
100%
Létezhet, ezért érdemes foglalót kérni eladói részről és előzetes hitelbírálatot vevői részről.
ápr. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 A kérdező kommentje:

Utalás előtt már nagyon pici az esély, hogy valami mégsem stimmel. Előzetes hitelbírálat mindenképpen. Mi is mentünk. Díjmentes volt és még kedvezményeket is kaptunk.

Csak most ugye a másik oldalon vagyunk. Eladni akarjuk a sajátunkat.

ápr. 7. 18:43
 25/42 anonim ***** válasza:
Én is a másik oldalon vagyok.😀Csak nem értettem hogy lehetséges az, hogy visszalépnek v az utolsó pillanatban történik vmi megis rákerül a vevő a széljegyzetre utána pedig addig nem lehet eladni amíg nem kerül le, ezt szeretném elkerülni.
ápr. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
25. Ha foglalóztak és visszalépnek, akkor kerestél pár milliót "cserébe" a kellemetlenségért. Illetve ilyenkor komolyabban utánajárnak a vevők is, hogy nehogy ilyen történjen.
ápr. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
Utolsó: itt nem az lett volna a lényeg, hogy megnyertem a foglalórendszerek, hanem bosszúságot okoznak és utánajárást, várakozást. Csak remélni tudom, hogy az van amit írsz az utolsó mondatodban.
ápr. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
Jav.foglalót
ápr. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:

17: Jog szerint alapesetben bukja.

A szerződésen is múlik, meg az eladó jóindulatán is.


DE! A vevő felelőssége, mert ha kért ELŐTTE már hitelbírálatot, akkor azt most, a szerződéssel a kezében csak élesítenie kell, meg fogja kapni.

Szóval ezt a lutrit nem illik az eladó kontójára eljátszani, hogy előbb szerződsz, azután mész először bankhoz, esetleg több bankhoz... ezért jogos a foglaló vesztése, ha valaki így játszik az eladó család életével...

ápr. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:

22: Itt is egy ilyen esetről van szó, hónapok óta hitel után jár a vevő...

https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__ingatlan-vasarlas-ela..

ápr. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!