Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerződés szegésnek számít ez...

Szerződés szegésnek számít ez a tétel? Adott egy 2023.11.06-aláírt adás-vételi szerződés, szerződés 3.pontja szerint a eladó amint átadja a lakást a vevőknek, ügyvédnek a letéti számláról a vétel árat ki kell egyenlíteni.

Figyelt kérdés
Lakás hiteleseknek lett eladva? Járttam ügyvédnél hogy én a lakást áttudom adni mi a helyzet a letétel? Ügyvéd letét még nincs ?Utolsó átadási pont május 23. a lakásnak.

márc. 25. 12:33
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Ezt írd be:

Google: ingatlan adásvétel ptk fizetési határidő

Nekem ez jön ki:

A Ptk. 6:130. §-a értelmében, ha felek a szerződés másként nem rendelkezik, a pénztartozást a jogosult (jelen esetben: eladó) fizetési felszólításának vagy számlájának kézhezvételétől számított harminc napon belül kell teljesíteni.2023. nov. 6.

márc. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
Igen így értelmeztem én is a nyilatkozatomat ügyvédnél ahogy ide írta kedves 21-es hozzá szóló csak paragrafus nélkül de köszönöm az alá támasztást!
márc. 26. 13:46
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

"-Benne van mikor átadom a lakást,5-napon belül ki kell fizetni a vétel árat a letétből!"


Es arra semmi kikotes, hogy csak akkor adod at, amikor letetbe kerult a penz? Nyilvan nem lenne okos atadnod, ha meg letetben sincs az ara. Csak neked van egy hatarido, amig at kell adnod a lakast??

márc. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:

Nincs kikötés csak nekem van határidő igen május 2.3 a letétre nincs kikötés, szerintem evvel nem is számolt senki hogy nem kapják meg a hitelt esetleg.

Mert úgy volt vele az ügyvéd akkor rá megy a 1-milliós letétjük és az már veszteség ugye.

márc. 26. 18:34
 25/27 anonim ***** válasza:
Akkor a szerzodes lehetove teszi, hogy atvegyek es utana fizessenek. Es elobb-utobb at kell adnod. Szopcsi.
márc. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:

25-ős ez így van de aki nem jártas ezekben az honnan tudja?

Azért megyek ügyvédhez hogy segítsen, ne pedig falnak vezessen.

Amíg nincs letétben a pénz biztos nem adok át semmi!

Nem gondolttam volna hogy ilyen hosszadalmas egy hitel felvétel és ugye a vevő már 5-éve fizetik a Fundamentát és ezért is mentem bele mert úgy gondolttam és ugye mondták az előzetes hitelelbírálás szerint hitelesek.

márc. 26. 21:05
 27/27 anonim ***** válasza:

Szia!

Mik a fejlemények?

ápr. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!