Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Van köztetek aki elcserélte...

Kovács Gabriella Ügy kérdése:

Van köztetek aki elcserélte elcserélné a nemzeti eszközkezelőtől bérelt ingatlanát?

Figyelt kérdés
Én szeretném elcserélni kertes házra az 53 nm panellakásomat minimális összeget tudok is fizetni érte.Tapasztalataitokat,ötleteiteket várom,hogy hol keressek rá partnert

2013. júl. 4. 21:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Bérlőként nem cserélheted el az általad bérelt lakást , hiszen nem te vagy a tulajdonos...

Egyébként én is elcserélném családi házunkat egy kétszer akkora családi házra , és még egy használt biciklit is adnák

ráadásnak....

2013. júl. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Egyébként arról szó volt,hogy megvizsgálják,hogy aki mondjuk indokolatlanul nagy házban lakik egyedül, vagy ketten, annak egy kisebb lakást adnak. Cserélgetni nem lehet önkényesen ezeket a lakásokat. Ha így lenne,akkor most hagyom abba a hitel fizetését és ha az eszközkezelő megveszi a házamat,akkor egy villára elcserélem. Jól is néznénk ki, ha ezt lehetne. Így is hatalmas segítség,hogy nem kerültél az utcára. Na meg szerinted van,aki a családi házát elcserélné egy panelra? Mennyi bérleti díjat fizetsz?
2013. júl. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Rosszul tudod,ellehet cserélni:) És igen,nagyon sok olyan ember van,aki szívesen költözne kertesből panelba.Drágám benned dúl a rosszindulat,tuti az életben is ilyen kis rosszindulatú vagy:)Honnan veszed,hogy az utcára kerültem volna?!?Lehet,hogy meglátnád a körülményeimet dobnál egy hátast....Nagyon fennhordod az orrodat kicsikém!Ja,és amihez meg nem értesz ne kontárkodj bele:) Szép napot te kis kontár
2013. júl. 7. 10:26
 4/15 A kérdező kommentje:
Ja,a bérleti díjam meg ne legyen fontos neked!!!!Majd akit esetleg érdekel a dolog annak megmondom.
2013. júl. 7. 10:27
 5/15 anonim ***** válasza:

A stílus maga az ember. Gratulálok kérdező.

Drukkolok,hogy el tudd cserélni a panellakásod egy családi házra. Egyáltalán nem rosszindulatból írtam, de mindegy,ha Te így érzed,akkor legyen.

Különben belőled fröcsög a rosszindulat. Igen, én tudom fizetni a hitelem, ez valószínű Neked rosszul esik. Te viszont az én adómból is finanszírozott lakásban laksz. Ha nem kerültél volna utcára,akkor miért vetted el mások elöl a lehetőséget,hogy megkapják a lakásod? Akik esetleg rászorulóbbak lettek volna?

2013. júl. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Drágám ez nem a Te adódból van ,hanem Európai Uniós támogatás.Nem vagyok féltékeny,hogy van egy kertes házad.Nem vagyok irígy . Sőt!!! Örülök más boldogságának,így a tiednek is. És sajnálom azokat,akik rosszindulatúak,mert valami lelki bajuk van:))))))
2013. júl. 8. 13:01
 7/15 A kérdező kommentje:
És persze,hogy nem engedtem másnak,hogy beköltözzön a alkásomba,mikor milliókat fektettem bele kp-ben:) Nyilván te is szeretettel átadnád másnak a KERTES HÁZADAT.
2013. júl. 8. 13:05
 8/15 anonim ***** válasza:

Nyilván nem adnám át,mivel mi építettük.

Az,hogy működik az eszközkezelő és megvásárolják a bajbajutott emberek lakását,az nagyon jó dolog,mert így benne maradhatnak. A Te példád is mutatja. Talán ez a legnagyobb segítség mióta válság van. Én nem sajnálom az adómat a bajbajutott emberektől,mert inkább nekik jusson,minthogy a politikusaink lenyúlják. Tőled sem sajnálom, sőt..

Csak a stílusod nem tetszett. Egy picit sem vagyok irigy. Azért voltam kíváncsi,hogy mennyi lakbért kell fizetni,hogy van-e esélye,hogy többet fizet a családi házra bérleti díjat és inkább kevesebbet fizetne egy kisebb panelra. Bár logikusan gondolva, Ő sem hiszem,hogy szívesen megválna a saját maga felújított, vagy épített házától.

Különben meg örülj,hogy nem jöttek a kérdésedre a bajbajutott devizahitelesek lehurrogói. Mert ezeknél a kérdéseknél eléggé a földbe tudják döngölni őket. Szóval az én véleményem nagyon lájtos volt azokhoz képest.

2013. júl. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
a bérleti díj a tartozás mértékétől függ.És jól látod,van aki tudna ezzel spórolni,ha pl cserél,mert míg nekem 12250 Ft a bérleti díjam van akinek sokkal több.Sajnos.De az is szomorú,hogy így kell megoldásokat keresni a problémákra.Nem tudom hogy a kérdés feltevése közben mi baj volt a stílusommal...
2013. júl. 8. 15:42
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem a kérdéseddel volt a baj, hanem amilyen stílusban válaszoltál először. :)

Az alapján kell fizetni,hogy mekkora a tartozás??? Azt gondoltam,hogy az ingatlan mérete szerint. Így viszont nem tiszta tényleg,hogy egy csere után hogyan fizetsz. Mert a Te tartozásod alapján állapították meg a bérleti díjat, a családi háznál meg az Ő tartozása alapján. Azt is elcserélhetitek?

Egyébként gyorsan és egyszerűen lezajlott az egész procedúra? Nektek kellett jelentkezni, vagy a bank keresett meg bennetek,hogy van ez a lehetőség? Bocs,hogy sokat kérdezek,de kíváncsi vagyok hogyan zajlik az ilyen. Van egy barátnőm,akinek felmondták a hitelszerződését. Hátha tudna valamit intézni. Bár Ő még mindig hisz a devizahitelesek megmentésében, hogy semmissé teszik a szerződést. :(

2013. júl. 9. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!