Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Van köztetek aki elcserélte...

Kovács Gabriella Ügy kérdése:

Van köztetek aki elcserélte elcserélné a nemzeti eszközkezelőtől bérelt ingatlanát?

Figyelt kérdés
Én szeretném elcserélni kertes házra az 53 nm panellakásomat minimális összeget tudok is fizetni érte.Tapasztalataitokat,ötleteiteket várom,hogy hol keressek rá partnert

2013. júl. 4. 21:46
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Engem a bank keresett meg a legelső voltam akinek megvették a lakását. Mindenkinek ajánlom,hogy ő keresse fel a bankot,mert nagyon sokan vannak és a bank nem tud mindenkit felkeresni.Ha elcseréljük az ingatlant természetesen akkor a bérleti dijat is elcseréljük és ezt a nemzeti eszközkezelőnek kell engedélyezni,mint ahogyan az önkormányzati lakásokat is lehet cserélni ezt is.Én mondanám a helyedben a bnődnek,hogy kezdje el intézni ha a feltételeknek megfelel. 5 éve van a visszavásárlásra,ami azt jelenti,hogy kb harmadáron visszavásárolhatja az ingatlant és az addigi tartozása megszűnik,amit a házra felvett.MEGÉRI
2013. júl. 9. 10:08
 12/15 anonim ***** válasza:
Köszönöm :) Melyik banknál vagy? Vagy mindegyiknél működik? Ha pedig visszatudnád vásárolni az jó lenne. Bár azért így sem rossz. Nem sok a bérleti díj. Arra van kikötés,hogy meddig lakhatsz benne? Életed végéig? Gyerekeid örökölhetik? Erre felénk még nem hallottam senkit,akinek megvásárolták volna a lakását :(
2013. júl. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Nem szeretném visszavásárolni,akkor inkább egy kerteset vennék a kislányom miatt. :) Életem végéig itt lakhatok és a bérleti jog örökölhető.Szerencsére. Így is szerintem nagyon baráti. Szóval ha nincs más én beérem ezzel is :D nem vagyok telhetetlen.
2013. júl. 9. 14:51
 14/15 A kérdező kommentje:
Otp-nél voltam de minden banknál így van. Ők kell,hogy engedélyezzék ezt az egész folyamatot.Ha a bank rábólint,akkor már nyert ügye van az embernek,mert akkor az eszközkezelőnek kötelessége megvenni az ingatlant.
2013. júl. 9. 14:53
 15/15 Mona0227 válasza:

Sziasztok. A kérdés nagyon jó volt szerintem, én is elcserélném eszközkezelős Pesti lakásomat, Nagykanizsai lakásra, házra. A válaszoló nem a kérdésre válaszolt szerintem. Sajnos én sem tudom biztosan hogy lehet e. De azt már megtudtam, hogy az eszközkezelőnél lehet csere pályázatot beadási az üresen maradt házakra, lakásokra. De szerintem egymás közt is lehet csak be kell jelenteni. A bérleti díj pedig nem a hitel nagyságától függ hanem az ingatlan becs.értékétől. Csinálunk Facebookon egy eszközkezelő csere-bere oldalt, talán jelentkeznek olyanok akik cserélnének.

Jaa és még annyit hogy a csere-bere nem azt jelenti hogy egy panelakást elmehet cserélni egy villára.... Természetesen ott is fontos az értékegyeztetés, hogy mennyiért váltották ki...Stb.

2015. ápr. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!