Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha megtehetnétek, vásárolnátok...

Ha megtehetnétek, vásárolnátok kastélyépületet lakás céljából?

Figyelt kérdés
Vagy van köztetek, aki ilyenben lakik? Nekem nagyon tetszenek ezek a régi épületek, csak fogalmam sincs, mibe kerülne lakhatóvá tenni (úgy értem, víz, villany, fűtés, szigetelés stb., mivel régi épületre gondoltam, nem horribilis árú felújítottra).

2013. júl. 12. 10:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mert ahogy mesélték elődeim, valaha olyanban éltek!
2013. júl. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Egy ilyen épület felújítására és fenntartására rengeteget kell költeni. Én akkor laknék ilyenben, ha tényleg nem számítana semmit a pénz. De amúgy gyönyörűek, persze, hogy örömmel laknék ilyen helyen.
2013. júl. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 TappancsMancs ***** válasza:
Nekem nem tetszik és ha nagyon futna rá se olyat vennék. Ami költséges lehet benne az nem a szokásos dolgok bevezetése (víz villany gáz fűtés stb), az ugyanannyi lenne mint máshol. Amitől drágább lehetne az az, ha meg kell bontani olyan faldíszeket amik teljesen egyedikek. Azok helyreállítása már igazi plusz költség lenne. Vagy szintén drága lenne ha arany színű festékkel kellene mindenféle díszes fali dolgokat kifesteni. Az arany festék ha minőségi nagyon drága. Meg ha pótolni, helyreállítani kéne mintázatokat a falon, régi faragott ajtót megcsináltatni. Akárki neki se foghatna. Aztán könnyen lehet, hogy méretekben is nagyobb ugye mint egy panel lakás, az is plusz költség lenne.
2013. júl. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 TappancsMancs ***** válasza:
Vagy ha cserepeket kell pótolni és tényleg régi akkor nem is kapható. Akkor vagy Ausztria vagy csináltatni.
2013. júl. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 TappancsMancs ***** válasza:
Szerintem az is lehet hogy a leglepukkantabbat se tudnád megvenni. Ha még is az meg lehet olyan állapotban van hogy a mintázatok csak helyenként épek és arról kell újra megcsinálni és feltenni. Aztán mivel rendeznéd be? Egy oda való szék horror árakon van.
2013. júl. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 TappancsMancs ***** válasza:
2013. júl. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Akkor sem, ha lenne rá pénzem, hogy méltóan berendezzem és fenntartsam.

Ez ugyanis másfajta életvitelt követelne, ami idegen a mi családunktól. (Pl. a nagy terek miatt csak alkalmazottakkal lehetne rendben tartani a kastélyt és a kertjét...)

2013. júl. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

már maga a fenntartása olyan sokba kerülne, h milliomos legyen a talpán, aki ki tudja gazdálkodni. illetve okos milliomos nem dobálja a pénzét egy pusztán státuszszimbólumként funkcionáló épületbe.


egyébként sem vonz ez a fajta stílus, inkább egy minimál stílusú, kb 200nm-es kockaházat építtetnék, passzívház technológiával, hosszú távon jobban megéri, és marad pénzem aminek a hozamából szépen élhetek :)

2013. júl. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon szíves élnék ilyen helyen. Amíg nem vettünk lakást, néztem ilyen hirdetéseket is, csak úgy poénból. Megvenni még ment volna, mert 20M alatt is lehetett kapni. Csak a felújítás, vagy lakhatóvá tétel a többszöröse lenne. Meg ezek olyan helyen vannak, ahol munka, megélhetés nem nagyon lenne. De ha nyerek a lottón...

És szerintem egy kastélyt nem feltétlen kell ódon bútorokkal berendezni. Ahogy egy panellakás is lehet másmilyen, mint a Szomszédokban volt.

Az energiarendszert biztosan megújulósra alakítanám át, pl. napkollektor. Szigetelni egy kastélyt inkább alulról kell, ha szívja fel a vizet, na annak horror ára van. A falak általában vastagak.

2013. júl. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
Mindenképp
2013. júl. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!