Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Melyik lakást választanátok a...

Melyik lakást választanátok a helyemben?

Figyelt kérdés

2 lakás között vacillálok, megpróbálom leírni róluk a fontosabb dolgokat.

Árban kb. egyforma a kettő. A nagyobb lakás drágább egy hajszálnyival, de kb. jelentéktelen összegről van szó.


1.)

-nagyon kicsi, mindössze két lépésben be lehet járni az egész lakást, 35 nm

-1,5 szoba

-nincs erkély, pedig ez volt eredetileg az egyetlen dolog, amihez ragaszkodtam

-a konyha (inkább főzőfülke) olyan pici, hogy egy kis asztal + két szék sem fér be

-egyben van a wc és a fürdőszoba (bár számomra ez nem annyira szempont)

-nagyon jó, szép, nyugis, biztonságos környéken van

-jó a közlekedés a környéken

-gyönyörű, kb. luxuslakás, tisztasági festésen és bútorozáson kívül semmi tennivaló

-szép, rendezett a lépcsőház is

-2. emeleten található egy ötszintes házban, emeletenként 2 lakás van

-közelben van vásárlási és szórakozási lehetőség is

-van klíma

-nem panelprogramos, de fel van újítva, a nyílászárók is újak



2.)

-nem nagy, de nem is túl kicsi, 51 nm

-van erkély, ráadásul nem is kicsi (6 nm)

-2 szobás

-10 emeletes ház 10. emeletén található, egy házban 4 lakás van (viszont felette van még egy szint, szóval talán a beázástól nem kellene tartani ?)

-nagyon jó a közlekedés a környéken

-elég jó, biztonságos környék, de nagyon zajos (bár a szobákban nekem nem tűnt zavarónak, csak az erkélyen)

-szórakozási, bevásárlási lehetőség itt is van

-klíma is van itt is

-panelprogramon nem esett át, de a nyílászárók itt is cseréltek, és a tető nem rég lett szigetelve

-van külön wc és fürdőszoba

-a konyhába befér egy asztal + székek

-ez is szép lakás, de a másik azért szebb... itt a konyhán van egy kis felújítani való

-a lépcsőház rendben van, bár nem olyan rendezett, mint az elsőben


Egy, maximum két ember részére lenne a lakás. Gyerekvállalás még jó ideig (7-8 év) nem játszik, de az esetén költözés lenne.

Persze nyilván én fogok dönteni, csak kíváncsi vagyok, mások szerint mi lenne a jobb döntés. Én néha az egyik, néha a másik felé hajlok. Számomra a legtökéletesebb az lenne talán, ha az első lakásban lenne erkély. De azért a második lakásban a nagyobb tér is csábító az erkély mellett...



#vásárlás #lakás #lakásválasztás
2016. szept. 24. 15:58
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocsi, hogy ilyen hosszú lett!
2016. szept. 24. 15:59
 2/9 A kérdező kommentje:
*2.-bál egy emeleten 4 lakás van
2016. szept. 24. 16:01
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Kizárt, hogy az elsőt választanám. Mit kucorogjak egy erkély és konyha nélküli csilivili odúban, ahova nem lehet még 2 barátot se meghívni ebédelni?
2016. szept. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ó, és most nézem, hogy a másodiknál nincs felső szomszéd, aki dübögjön... én lecsapnék rá azonnal, az biztos.
2016. szept. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Közmű fogyasztók egyénileg le vannak választva ? Első az szűkebb . Mit kell javítani a 2. konyháján ?
2016. szept. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Végül is ebédelni a nappaliban is lehetne néha-néha, ha áthívok pár barátot.. Az, hogy nem dübörögnének a fejem felett nekem is szimpi.


#3 Igen, mindkettőnél. Javítani igazából nem kellene semmit, annyi, hogy nincsenek felső konyhaszekrények, szóval azokat kellene beépíteni, de egyforma kell, hogy legyen az alsókkal, amik egyedileg tervezettek, így tartok tőle, hogy ez kicsit drága lenne.

2016. szept. 24. 17:08
 7/9 anonim ***** válasza:

Én leszek az egyetlen, úgy látom, aki azt kérdezi, hogy az elsőben a főzőfülkét nem tudod összenyitni (falbontás) az egyik szobával?

4.-en lakok, zárószint, nekem ez csak azért megy el, mert nincs erkély. 10.-re nem mennék ha fizetnének se. Szóval nálam itt már itt bukott a téma, valamint az első lakás, amit leírtál nagyon sok pozitívval rendelkezik azért, csak kisebb. A fürdő-wc nekem egyben van, semmi problémám nincs vele, így nőttem fel.

Műszaki állapota magának a két épületnek?

2016. szept. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, jöhetnek még!


Utolsó!

Szerintem meg lehetne oldani, viszont nekem személy szerint fontosabb a 2 (1,5) szoba, mint a nagyobb konyha.

Az épületek konkrétan nem tudom milyen állapotban vannak. Ránézésre az első jobb, de a második sem vészes.

2016. szept. 25. 00:22
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem az erkély alap, idővel nagyon fog hiányozni. 35 nm egy embernek is szűkös, inkább átmeneti megoldás. Szóval elég egyértelmű...
2016. szept. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!