Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Kell e adózni az eladott...

Kell e adózni az eladott házunk után?

Figyelt kérdés
16 millioért eladjuk a házunkat de építünk utána abból a pénzől egy másikat / ugyan annyi értékűt/ kell e az után az összeg után adóznunk vagy nem mert ugye felépítettünk egy másikat. Ha kell mennyi % ?

2017. jan. 23. 19:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
2017. jan. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%
Az adó mértéke attól függ, hogy az eladott ház mennyi ideig volt a neveteken. Ha már több, mint 5 éve, akkor nem kell adót fizetni, de ha kevesebb, akkor igen. (Nincs köze ahhoz, hogy mire költöd a pénzt, az az illeték mértékét befolyásolná).
2017. jan. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Legtisztább ha mentek az ügyvédhez eladáskor megkérdezed azt. Mindent tudni fog. 2007 ben még úgy volt hogy eladtam a házam és az adóként befizetni valót kellett másik ingstlanba fektetni egy éven nelül. Így tettem
2017. jan. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyik hsz szóló sem írta meg a teljes igazságot.


Valóban 5 év után teljesen adómentes, viszont ezen idő alatt is vannak esetek, amikor mentesül az adzó az SZJA fizetés alól. Az más kérdés, hogy ez alá kb. senki nem tartozik :D.


Első voltam.

2017. jan. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
10 évig volt a nevemen egy ház, eladtam telekárban, aztán 60 napot kaptam kiköltözésre, közben kerestem másikat. Mivel 5 évnél régebben volt a birtokomban és ráadásul fizettem az ingatlanost is, két hónapon belül vettem újat, sőt az új kisebb és olcsóbb is volt, nem kellett fizetni.
2017. jan. 24. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 xswerdy ***** válasza:

A lényeg nem az, hogy mire költöd, hanem hogy keletkezett-e jövedelmed. Azaz mennyiért vetted, és mikor. Azt jól írták többen, hogy ha 5 évnél régebben vetted, akkor eleve nincs fizetnivalód. De addig is az adó alapja az eladási ár minusz a vételár (továbbá egyéb költséhek is levonhatóak).


Tehát ha tavaly vetted 14 millióért, akkor bizony kell adóznod 2 millió után (illetve levonva az ügyvédet, ingatlanközvetítőt, és minden egyéb költséget)

2017. jan. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha például eladtad 24 millióért, 1,5 millió az ingatlanosé, 70 ezer az ügyvéd, 26 ezer az energiatanúsítvány, ezeket levonták. 5 évnél régebben vetted. Ha közben vettél másikat pl. 16 millióért, az ügyvéd a két szerződést egyszerre adta be, kiszámolta a NAV, nem kell fizetned.
2017. jan. 26. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!