Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szeretném a saját tulajdonomba...

Szeretném a saját tulajdonomban lévő családiházas ingatlanomat eladni. Vevő van rá, meg is egyeztünk a vátelárban. Aproblémámk az, hogy a polgármesterünk mikor megtudta, hogy eladom a házat az eladást megtíltotta. Van-e bele szólása az eladásba?

Figyelt kérdés
Azzal az indokkal, hogy lakhatatlan, romos. Ilyen esetbem az Önkormányzat az első, hogy döntsön a lakás sorsáról. A lakás lakható, rendben van tartva egyedül a tetőt kell javítani de azt a vásárló látta és így is megfelelt a lakás neki. majd ő kijavítattja. Mit tehetünk ebben az esetben tanácstalan vagyok Én is és a vevő is Ő ragaszkodik a megvételhez, tetszik neki a ház. Az önkormányzat bele szólhat az eladásba?
2018. jan. 8. 09:54
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
64%

Keress fel egy jogsegélyszolgálatot, vagy jogvédő civilszervezetet a problémáddal, majd ők felvilágosítják a polgármester urat.


Ez a világ vicce, semmi köze a pm- nek ahhoz hogy kinek adod el az ingatlanod.

2018. jan. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
66%

Figyelj, neked nem kell számot adnod a polgármesternek arról, hogy megkérdeztél minket, arról, hogy el akarod adni a SAJÁT házadat, nem kell neki beszámolnod semmiről! A polgármester foglalkozzon a falu dolgaival. Ez a te magánügyed. Ez nem tartozik a polgármester feladatai közé. Egyszerűen hidd el, hogy jogod van ELADNI A SAJÁT HÁZAD, annak, akinek akarod!!!! Semmi köze hozzá se a szomszédodnak, se a polgármesternek, se másnak a faluban. Ez a te dolgod csak, meg azé aki megveszi. Ennyi!

A polgármester téged nem kérhet ezért számon!

Add csak el, akinek akarod!

Van vevőd. Elmentek ügyvédhez, megírja az ügyvéd a szerződést, kifizetik neked a házat és elköltözöl, ahova szeretnél. Ez így megy! Ennyi az egész.

Csináljad csak nyugodtan, intézzed.

És nehogy minden lépésről beszámolj a polgármesternek!

2018. jan. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
68%
Természetesen nem szólhat bele.
2018. jan. 12. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%
Ügyvéd előtt kell megkötni a szerződést, KIZÁRÓLAG akkor hivatalos. Ez egy. Kettő: sajnos amikor el akartam adni a saját, tehermentes, bár rossz állapotú házamat, a szerződéskötés előtt igenis meg kellett kérdezni a két oldalsó szomszédot, hozzájárulnak-e? De hogy mi közük a más tulajdonához, az nem volt világos nekem sem. Ez évekkel ezelőtt történt.
2018. jan. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
66%

12 vagyok. Hova lett a 100%-om? Mi nem igaz ebből, amit leírtam? :DDDDDDDDDDDDDDD


Utolsó, neked volt valami a telkeddel. Azért kellett megkérdezni a szomszédokat.

2018. jan. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

#15

Itt járt a polgármester!:)

2018. jan. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nem volt semmi, tehermentes ház, 2003 óta saját tulajdonban (ott állt 1942 óta), illeték kifizetve (akkor még volt). Tulajdoni lap rendben. 2013-ban ilyen hozzájárulás kellett a szomszédoktól Budapesten, kertvárosban. Talán a főútvonali telek volt az oka. De van ilyen.
2018. jan. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!