Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi lehet a baja ennek a...

Mi lehet a baja ennek a datolyaszilvának?

Figyelt kérdés

valami gomba, tápanyaghiány?



[link]


2022. jún. 25. 13:18
 1/5 A kérdező kommentje:

bocsanat itt a kép

[link]

2022. jún. 25. 13:22
 2/5 anonim ***** válasza:

Valamilyen tömlőgomba, túl párás, nedves helyen lehet a fa.

Vagy átültetés vagy permetezés. A kákin is meg fog jelenni.

Esetleg a nem megfelelő öntözés okozhatja.

2022. jún. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

elég sok növény veszi körül, az is lehet hogy túlöntöztem, de azzal már leálltam..bár lehet későn

átültetni már nem lehet, túl nagy

permetezni valami gombaölő akkor?

2022. jún. 26. 16:30
 4/5 anonim ***** válasza:

nem muszáj permetezni, elég ha össze szeded a leveleket télen és elégeted mert azokban éli túl a telet a gomba és tavasszal hűvös időben nem öntözöl.

Ha továbbra is megjelenik utána kell permetezni.

2022. jún. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én azért megpermetezném valami felszívódóval, biztos, ami biztos. Csökkented a jövő évi fertőzés lehetőségét.

A sárgaság az tápanyaghiány, ami jó eséllyel abból is adódhat, hogy a túlöntözés miatt rossz állapotba kerültek a gyökérszőrök, és nem tudnak mindent felvenni, csak amiből nagyon sok van.

Öntözni több éves fát csak akkor szükséges, ha leszúrsz egy ásót, és már abban a mélységben is olyan színű a föld, mint a legteteje. Amúgy az nem gond, ha csak a teteje száraz, a gyökerek nem a felszínen vannak.

2022. jún. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!