Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogy hívják azt az ollót...

Hogy hívják azt az ollót amibe nyelet lehet dugni és kötéllel rángatva ágakat vagdalni?

Figyelt kérdés
2023. febr. 3. 19:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hernyózó olló.
2023. febr. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Lev hernyózó olló, köteles ágvágó, fűrész nélkül
2023. febr. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
vagy magassági ágvágó
2023. febr. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenhol másként nevezik .
2023. febr. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
39%

De értelme sehogy nincs.

Rendes vágásra az ilyen olló nem képes.

Arra találták ki régen, mikor még nem nagyon lehetett rovarölőket kapni, hogy az amerikai szövőlepke fészkeit tartalmazó ágakat levágják.

2023. febr. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%

5!

"Rendes vágásra az ilyen olló nem képes."

Nem használtál még ilyet, vagy nem jól vagy nem jót.

2023. febr. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%

6

Szerintem meg neked nincs fogalmad arról, hogy milyen egy rendes metszés.

Nem arra utaltam, hogy nem lehet ilyennel ágakat levágni, hanem hogy nem lehet vele ÚGY levágni ágakat, hogy attól ne álljon fel a szőr a hozzáértők hátán. Nézz meg Youtube-videókat, még egy reklámfilmet se tudtak úgy megcsinálni, hogy csak rendes vágások legyenek benne. Már ott megbukik a dolog, hogy nem csak vízszintesen álló ágakt kell levágni, ezért egy függőlegesen tartott ollóval nem lehet jól hozzáférni, a levágandó ágra merőlegesen és csonk nélkül metszeni.

Én csak gyümölcsfából 100+ darabot metszek évenként (eladásra termelek), szóval van róla fogalmam, hogy hogy kell jól metszeni. Ilyen ollóval csak hentesmunkát lehet végezni. A különbség kb. az, mint a műtét meg a boncolás közt. Mindkettőnél vágni kell, de az egyiknél nem lényeg, hogy az alannyal mi lesz a továbbiakban.

2023. febr. 4. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
92%

7!

Elfogadom!

Ebben így igazad van.

2023. febr. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 NTBS ***** válasza:
100%
Ágvágónak hívják. Legalábbis ahol én lakom.
2023. febr. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!