Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért veteményeztek? Hobbinak...

Miért veteményeztek? Hobbinak mondható vagy más az indok? Esetleg a boltokban található zöldségek- gyümölcsök ára, minősége miatt?

Figyelt kérdés

Kezdem én a saját kérdésemre a választ, de érdekel a ti véleményetek is.

Korábban gyermekként is ezt láttam édesanyámtól, sokat segítettem neki, tőle tanultam sokat a témában. Igaz saját kertem még csak 3. éve lesz idén.

Szeretek is a kertben lenni, nálam ez hobbinak is mondható. Kikapcsol és egyben kicsit mozogni is jó a szabadban. Másrészt természetesen jól esik látni, ahogy megterem az elültetett magból a zöldség. Jó, amikor látom, hogy tele fagyasztóval kezdünk neki a télnek és több minden is egész évben kitart, ami a kertben megtermett.

Emellett természetesen ahogy a kérdésnél is írtam, durván elszálltak az árak azért. Jóformán csak tejterméket kell vennem a főzéshez, minden más van a fagyasztóban, aknában tárolva. Ezzel nagyon sokat is lehet azért spórolni.



2023. febr. 9. 17:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%

Szeretem csinálni.

Mindent nem tudok megtermelni, de igyekszem.

Zöldbab, borsó, hagyma, retek (több fajta), paradicsom (palántát is magamnak / barátoknak/ csinálom) tökök, cékla, mangold, zöldfűszerek.

Rengeteg bogyós gyümölcsöt termelek

Ribizli /fekete, piros, fehér/

Egres / 4 fajta

Josta

Málna / 3 fajta

Méz bogyó

Ezek ár érték arányban megfizethetetlenek. Nem is nagyon lehet venni.

Néhány tőke szőlő , sok gyümölcsfa.

Egyrészt kikapcsolódás, másrészt jó érzés a saját termés és teljesen más az abból készült szörp, befőtt stb.

Sokszor nem is az ár a kérdés, hanem, hogy egyáltalán van/lesz gyümölcs.

2023. febr. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Csak kevés dolgot termelek itthon, egyrészt ami ritkább és nem egyszerüen beszerezhetö, másrészt mert jobb a minösége, mivel itthon semmiféle vegyszert nem használok
2023. febr. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Gyümölcsfák és bokrok vannak, azok szinte nulla munkát és törődést igényelnek, ellenben nagyon sok gyümölcs érik rajtuk évtizedekig kvázi ingyen. Szinte csak le kell szedni.
2023. febr. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Valóban, a gyümölcsöket ki is hagytam a sorból. Főleg lekvárokat, de néhányszor befőttet is tettem már el. Tényleg más. Sokkal ízletesebb, mint a bolti.


A kérdésben a bolti zöldségek minősége alatt a vegyszerezésre is gondoltam. Otthon nem használ az ember vegyszert többnyire, főleg olyan mennyiségben nem, mint a bolti árukban.


1. válaszoló nagyon szép, hogy ennyi mindennel foglalkozol! :) Főleg, hogy palántákat is tudsz a családnak/barátoknak is adni, meg magadnak is csinálod. Ez nagyon szép szerintem! :)

Nálam a málna kicsit elszaporodott, azt két helyről teljesen kiirtottam, már csak egy helyen van a hátsó kerítés mellett. Hogy tartod karban, hogy ne szaporodjon el nagyon? Milyen gyakran ritkítod?


2. válaszoló miket termelsz?

2023. febr. 9. 17:38
 5/18 anonim ***** válasza:
87%

Részben hobbi is, másrészt meg anyagilag is megéri.

Átlagban 15 Ft/kg áron megtermelek szinte minden gyümölcsöt és zöldséget, amit a család elfogyaszt. (És ez nem kevés, mert naponta van főzés, plusz rengeteg gyümölcsöt eszünk egész évben.) Ami nem fogy el itthon, azt eladjuk. Tavaly elég gyenge év volt az aszály miatt, de 1 M Ft körüli bevétel volt, a saját fogyasztás mellett. (A nagyon magas árak nekem jól jöttek.)

Kb. 50-60 gyümölcsfajta volt eddig, de most el lett adva az egyik telek, már csak 40 körül maradt.

2023. febr. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Azért abban hatalmas munka is van részedről, ha ennyit tudsz eladásra is termelni saját fogyasztás mellett. Le a kalappal az biztos. Ez fő foglalkozás vagy mellékesként termelsz eladásra? Piacon vagy háztól?

Tavaly felénk is kevés volt az eső sajnos, de azért nem panaszkodhatok a termésre szerencsére.

Ilyenkor öntözni szoktál vagy más praktikád van? Mindent öntözöl vagy csak egyes növényeket? Milyen gyakorisággal?

Igaz csak magunknak termelek, esetleg a szülőknek küldök, ha tudok, de öntözéshez a melléképület ereszébe lett beépítve egy kis rész, amiből egy hordóba folyik az esővíz. Nem sok volt, de a földnek az is jól esett. Igaz emellett azért így is talán 5-ször engedtük meg a csapi vízből a hordót, pedig nem öntöztem mindent minden este.

2023. febr. 9. 18:04
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

A 2-es vagyok: sokféle gyümölcs van a kertben (almák, körte, birs, málna, eper, ribizli, piszke), zöldségként borsót, zöldbabot, sárgarépát, mángoldot szoktam ültetni. (A kert elég kicsi, sajnos)

Emellett nagy cserepekbe ültetek paradicsomot, paprikát, csilit - több fajtát, a kertben mindig problémás volt az öntözése, nekem ez jobban bevált.

2023. febr. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 mindentudó99 ***** válasza:
74%
Volt idő mikor úgy voltam vele nem igen éri meg mindennel foglakozni. De most olyan árak lettek hogy eszméketlen. Ha mindent megy sokat nem is tudok lefagyasztani de kegalább szezonban legyen minden. Ma vettem egy pár kiló almát 3 cukkínit 1 karfiolt par hagymát és 8500 at fizettem. Brutál árak vannak. Vetni kell mindent. Gyümölcsfa szőlő mindíg van
2023. febr. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Teljes mértékben egyetértek veled utolsó válaszoló. Mindig hetente egyszer vásárolunk be. Régebben (kb egy-másfél éve) a heti bevásárlásunk olyan 7-9 ezerből megvolt (ketten éltünk akkor férjemmel, most már van egy kicsi babánk, de ugye ő még szopizik). Most ez inkább 20 ezer ft körül van egy hétre. Tényleg jóformán csak kenyeret, tejterméket, felvágottat, ásványvizet (többféle szörpöt is raktam el a gyümölcsökből, azt isszuk egész évben), most télen gyümölcsöt, meg olykor fűszereket veszünk. Ezeket nem tudom megtermelni, gyümölcs meg elfogyott tavaly év vége felé. Minden más a fagyasztóból, aknából kerül a konyhába.
2023. febr. 9. 19:43
 10/18 A kérdező kommentje:

Jó ötlet a cserepes megoldás is szerintem, ha van valakinek annyi helye, hogy nincs útban a cserép. Meg annak is tökéletes ötlet lehet, aki mondjuk városon él és erkélyre szeretne valamit, kis apróságot tenni, nevelgetni.

Paradicsomot ugyanúgy fel tudod karózni a cserepekben?


Nekem sem volt túl nagy a kert, olyan 70 négyzetméter körüli, de még egy nagyobb terület lesz hozzá használva idén.

2023. febr. 9. 19:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!