Kezdőoldal » Otthon » Kert » Elvetettetek iden a “konyhaker...

Elvetettetek iden a “konyhakertbe”?

Figyelt kérdés
Ki mit tervez vetni, es elvetett-e mar?

2023. márc. 11. 10:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Még nem,hideg a föld is .
2023. márc. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Van ami már el van vetve.

Sárgarépa, petrezselyem már kint van, fokhagymát már ősszel eldugványozta a párom. Anyósoméknál szerintem már több dolog is el van vetve, ők mindig nagyon hamar csinálják.

De tényleg elég hideg van még.

2023. márc. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
A sargarepat en is hetfon keszulok elvetni, de lehet varok szombatig mert minusz 1gokot is ir
2023. márc. 11. 11:16
 4/15 mindentudó99 ***** válasza:
66%
Most mégjobban szekejtákom mit éri meg vetni. Pl sárgarépát nem. 700 forint egy kiló egy hónapra biztos elég. Ha vetek locsolom mergezem ki ne egyék a hangyák sokkal többe lesz. Borsóval ugyan ez a helyzet. Fokhagyma földben nagyon szép. Paprikát ma vetem az üvegházba palántának.
2023. márc. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

#4 Egy kiló egy hónapra?? Inkább egy napra, mikor már szedhető..


Almás sárgarépalevet szoktam belőle csinálni, oda pedig kell mennyiség.


Nekem vöröshagyma, lilahagyma, sárgarépa, spenót, sóska van eddig elvetve a szabadba.


Palántanevelőbe pedig: Paprika, paradicsom, litchi paradicsom, földicseresznye, padlizsán, okra, zeller.


Fűtetlen részen pedig: korai káposzta, karfiol és saláta, ezek lassan mennek ki a földbe.

2023. márc. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Fokhagyma, saláta, retek, vöröshagyma földben van. A vöröshagyma még ráérne ugyan, a többinek már földben a helye, ezek a hűvöset jobban szeretik, mint később a hőséget.

Zöldség-répa jön még majd egy hét múlva. Kb. ugyanakkor fogok neki a benti palántagyártásnak, addigra elég meleg lesz az előtér nekik.

Tavaly még százféle dolgot termeltem, de ősszel eladtuk azt a telket, ahol helye volt mindennek.

Gyakorlatilag minden megéri, aminek megfelelő helye van, és aminek a megtermelése nem haladja meg az ismereteinket.

Pl. fél kiló borsó vetőmag lehet vagy 1000 Ft, és lesz belőle mondjuk 5 kg zöldborsó, egy átlagos évben. Elvetem, 1-2 alkalommal megkapálom, időjárástól függően 0-2 alkalommal öntözöm, ennyi. Csak a szedés és fejtés a nagyobb munka, de fejteni mindig tévézés közben szoktuk, én pl. fotelben fekve...

1 cs sárgarépamagot lehet venni akár 100 Ft alatt is (nekem ingyen van, mert 2 évente ledugok egy répát, és terem mag), elvetem, 5x kapálom, évi 5-10 alkalommal rányitom a csepegtetőszalagot (1 évre számolva kb. 8 Ft/m a szalag), és lesz belőle 20 kg répám, ami elég egy évre. Ha elbsztam, és véletlenül 30 kg termett, az se baj, még senki nem sértődött meg érte, hogy ajándékba adtam neki. 20 kg 14000 Ft, és nagyon zűrös évben sincs 1000 Ft a költsége.

2023. márc. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

A retek, a borsó és a faspenót már bújik. A sárgarépa, paszternák elvetve. A paradicsom és paprika palánták fele már tűzdelve, a másik fele 1-2 hét múlva lesz aktuális.

Hamarosan összerakom az öntözőrendszert is.

Korai felmelegedésre számítok, aztán majd meglátjuk.

2023. márc. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
A heten vetem el a borsot es a repat, nagyon el vsgyok kesve?😞
2023. márc. 13. 22:24
 9/15 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem!
2023. márc. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Bar nalunk irnak minusz 2 fokot is ejszakara, varjam meg majd utana vessen?🤔 bocsanat csak nagyon kezdo vagyok meg
2023. márc. 13. 22:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!