Kezdőoldal » Otthon » Kert » Zsír új fűkasza miért "ráz"rem...

Zsír új fűkasza miért "ráz"remeg nagyon?

Figyelt kérdés

2023. jún. 18. 06:26
 1/7 anonim ***** válasza:
86%

Rajta van a damilfej? A damil nem feltétlenül központosan van feltekerve, ezért üt. (Más is lehet, de szerintem ez a legvalószínűbb probléma.) Ezért csak 3 m damilt szoktam egyszerre felrakni, mert ennyi közelebb van a forgásközponthoz, és szebben fel lehet tekerni.

Próbáld ki damil nélkül, úgy ráz-e annyira. Gázadásra amúgy ez csökkenni szokott.

2023. jún. 18. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Attól függ, hogy milyen fűkasza! Az olcsóbb fűkaszák azok ilyenek alapból. Ráz, fél óra alatt a felkarodtól az ujjbegyedig zsibbadsz tőle.
2023. jún. 18. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

Ahogy előttem írják, a damilfejet kell igazítani.

Levenném a fejet,a nélkül próbálnám..aztán a jóval kevesebb,mindkét oldalon egyforma mennyiségű damilt használnék. Sima lesz a járása.

2023. jún. 18. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%

Ha a damilt középen elvágod és úgy tekered fel a két részt, akkor azt hogyan lehet nem központosan feltekerni? 25 év ipari fűnyírós tapasztalattal a hátam mögött elképzelni nem tudom... képet, videót kérek róla! :D

Olyant láttam, hogy a vágóeszközt nem jól tették fel, ezért ütött és emiatt volt nagy a rezonancia.

Még egy ok lehet: nincs felszrelve a szórásvédő, és/vagy a szórásvédőn nincs fent rajta a kés ami elvágja a damilt. Sokan használják így a gépüket nagyon helytelenül! Az a kés azért felel, hogy 1. ne legyen hosszabb a damil mint amennyir a gép még elbír, 2. a két damil egyforma hosszú legyen! Ha hosszabb a damil a kelleténél, akkor túlterhelitek a gépet, erőlködni fog, nem lehet vele szépen dolgozni és a motor is sokkal hamarabb tönkre fog menni, és még többet is fog fogyasztani a kelleténél. Illetve ha a két damil nem egyforma hosszú, akkor kiegyensúlyozatlanság lép fel és rázni fogja a gépet.

2023. jún. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%

4

Én meg azt nem tudom elképzelni, minek kellene elvágni a damilt középen? Akkor mi tartaná a helyén, ha nincs rögzítve?

Hát majd nézd meg egyszer közelebbről, 25 év után, hogy tekeredik fel a damil...

Alapvetően nem központosan tekeredik fel. Jó, ha 5 kört fel tudsz tekerni félig-meddig központosan.

Az egyik oldalon szépen besimulnak egymás mellé a szálak, a másik oldalon meg a következő kör átmegy az előző körön, így kintebbre esik az egyik szál. Tekersz még pár kört, és akkor meg a harmadik még keresztben megy a másodikon, még kintebbre tolva a súlypontot. Minél több kör van rajta, annál inkább elmegy a damil tömegközéppontja a tengely közepétől. Mivel a damil egy kemény, rugalmas cucc, ezért nem oda tekered, ahová akarod, hanem ahová ő akar tekeredni. Ameddig fogod és szorítod a helyére, esetleg még a helyén is marad, de amint elengeded, máris elugrik, és egyik oldalon egymás alá-fölé kerülnek a szálak. Ha szerencséd van, mindkét oldalon hasonló módon, de ha nincs szerencséd, akkor bizony rázni fog.

2023. jún. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Damilos fűkaszát úgy kéne betiltani, mint annak a rendje, mikroműanyag ontó gép, ami baromira káros, és van sokkal jobb, egyszerűbb megoldás, a pengés, ami tartósabb és jobban "megfelel a nagyobb kihívásoknak is".
2023. jún. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
5-ösnek majd mutasson valaki egy normális damilfejet és azt is mutassa meg neki valaki hogy hogyan kell jól feltekerni a damilt.
2023. jún. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!