Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi okozza a leander egyes...

Mi okozza a leander egyes leveleinek sárgulását?

Figyelt kérdés

Nem az összes sárgul, csak néhány, és a növény különböző részein vannak ezek. És hirtelen lettek sárgák.


Annyit tudok, hogy igénylik a vizet, csak hát mennyire...?

Az a baj, hogy olyan nagy kaspóban van, és a cserép is nehéz, a cserép és a kaspó eléggé összeépültek, nem tudom már csak úgy kikapni és megnézni, hogy áll-e víz az alján vagy sem. Most a nyár elején átültetni sem akarom.

Na most, tűző napon vannak a nap egy részében, de a ház eresze alatt. Csendes eső nem esik bele egy az egyben. De a mindenfelé eső záporok igen... És az elmúlt héten ugye volt ilyen...

Azt nem tudom, hogy most a kis öntözéseim mellett esetleg sok zápor esett bele és attól sárgul?

Vagy attól, hogy előtte én nem öntöztem eleget?

A legtöbbször ha száraznak látom a tetejét a földjének, akkor öntök rá vizet. Egyszer nemrég előfordult, hogy kókadni kezdett a növény teteje, de úgy éreztem időben észbe kaptam, adtam neki vizet, és néhány órán belül, újra álltak a levelek. Lehet már késő volt mégis, és amiatt lett épp mostanra sárga az a pár levél, vagy inkább a zápor volt sok?!



2023. jún. 26. 11:14
 1/1 anonim ***** válasza:
Be kell takarni a kaspókat nyesedékkel. jó sok víz kell nekik és a leveleg fiziológialilag sárgulnak, mely természetes folyamat, hisz azok sem élnek örökké.
2023. okt. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!