Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi baja a cseresznyefának?

Mi baja a cseresznyefának?

Figyelt kérdés

Tavasszal lett ültetve.

[link]

[link]


2023. júl. 21. 20:40
 1/8 A kérdező kommentje:
Ősszel*
2023. júl. 21. 21:01
 2/8 anonim ***** válasza:
23%
Ősszel? Hát elszineződnek a levelei majd lehullanak.Ezért csupasz télen a cseresznyefád ha nem tünt volna fel.
2023. júl. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A kérdésben azt írtam tavasszal lett ültetve. Rosszul emlékeztem rá. Ősszel történt, és emiatt írtam az első hozzászólást.

A képek mostaniak.

2023. júl. 21. 23:24
 4/8 anonim ***** válasza:
Nincs kép a teljes fáról?
2023. júl. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Jelenleg nincs. Bár egyébként nem sok minden látszódik rajta. Ágak egészségesnek tűnnek, meg úgy az egész fa jól néz ki. Csak a levelek kicsit kókadtak, és mintha száradnának el.


Voltak ezek a nagy melegek, és csak pár napja lett újra öntözve. Szinte egész nap nem kerül árnyákba a fa. Napégés nevű jelenség, amit hirtelen találtam. Igaz szobanövényeknél, de szerintem itt is ez állhat a háttérben: [link]

2023. júl. 22. 00:46
 6/8 anonim ***** válasza:
tápanyaghiány. Kálium szerintem esetleg magnézium. Ne csak öntözd. hanem használj hozzá spec műtrágyát vagy lombtrágyát.
2023. júl. 22. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen, egyértelműen napégés, nincs köze tápanyaghiányhoz. A foltok elhelyezkedéséből látni, csak egy bizonyos szögben álló részek barnák, amiket nagyon merőlegesen tűzött a nap.

Attól van, hogy a gyökerek nem tudtak elég vizet felvenni. (Nálad a leírásod szerint az öntözés hiánya miatt történt, de ha túlöntözi valaki, és emiatt gyökérpusztulás lép fel, akkor is így néz ki.)

Nem kell vele foglalkozni, nem lesz nagyobb baj. Aszályos időben, főleg nagy hőségben öntözd meg, de azért ne vidd túlzásba.

2023. júl. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lehet esetleg árnyékolni ha van rá lehetőség. Vannak rá egyszerű módszerek. A tápanyagellátás akkor is fontos, ha nincs hiánytünet.
2023. júl. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!