Kezdőoldal » Otthon » Kert » Vöröshagymát érdemes ilyenkor...

Vöröshagymát érdemes ilyenkor kiszedni? Ha kiszedve egyesével van lerakosgatva, akkor teljesen kiszárad? Mennyi idő alatt szárad ki?

Figyelt kérdés
Pár éve van kertem. Mindig akkor szedem fel a hagymát, ha már teljesen leszáradt a szára. Most még azért zöldes a szára, viszont rengeteg az eső. Minden nap körbenézek a kertben (meztelen csigák miatt is). Egy maroknyi hagymát már kidobtam a komposztra, mert teljesen elrohadt.

2023. aug. 4. 13:47
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Minek kellene felszedni a hagymát az autó alól? Elfér az ott. Beérkezés után az autó hője még segít is száradni. Én se szedem fel, ameddig meg nem száradt.

Egyetlen probléma tényleg, ha víz csepeg az autóról. De hát olyankor legfeljebb nem áll be, ameddig meg nem száradt az alváz. 2-3 hétig ki lehet bírni.

2023. aug. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

Szedd ki nyugodtan. Szellős, árnyékosabb helyen (Pl.erkély,terasz) pakold szét akár egy kukás zacskóra vagy egy újságra. A lényeg hogy ne ázzon de ne is égesse a nap. Hagyd addig száradni, még teljesen el nem száradt a szára.

Akkor le vághatod ollóval róla és megtisztogathatod.

Évek óta így csinálom, eláll jó sokáig így :)

2023. szept. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!