Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kiszedett apró krumplit el...

Kiszedett apró krumplit el lehet ültetni most, jövőre lenne belőle?

Figyelt kérdés
Kiszedtem a krumplit és az aprókat is összegyűjtöttem. Tárolni nem tudom, nincs helyem, ahol hűvösben lenne jövő tavaszig. Valószínűleg el is rohadna addig, mire jövőre a földbe tudnám tenni. Van értelme, hogy még most ősszel elültetem? Ha igen, akkor mostanában vagy az ősz vége felé érdemes inkább?

2023. szept. 7. 09:21
 1/6 anonim ***** válasza:
elfagy télen, vagy elrohad az összel
2023. szept. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

nem értek hozzá, de a természet eddig is valahogy megoldotta..egy próbát megér...

Vesd el az aprókat mindenképpen száraz földbe, (három-négy szem elég egy gödörbe), majd húzz rá földkupacot...még véletlenül sem szabad locsolni..


Aztán tavasszal kiderül..

2023. szept. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
57%
Ja a terészet megoldja... A trópusu növény(burgonya) majd szépen megpusztul a magyar tél hatására😉
2023. szept. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ha egyébként kidobnád, akkor nincs vesztenivalód: ültesd el.

Én rendszeresen ültetek krumplit és kiszedéskor a legnagyobb gondosságom ellenére maradnak bent apró krumplik, amiket nem veszek észre. Abból veszem észre, hogy következő tavasszal egyszer csak kibújik a földből a palánta ott, ahol tavaly ültettem.

Tehát nyilván egy részük elfagy (habár amilyen semmilyen telek vannak manapság, már 10 cm mélyen elég nagy biztonsággal átvészeli), de lesznek olyanok, amik nem.

Szóval alapesetben így ne ültess, de ha egyébként csak kidobni tudnád, akkor próbáld meg. Ha csak egyharmada kikel, már akkor is nyertél vele.

2023. szept. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A krumplinak kb. -4 fok az, ahol már véglegesen szétfagy. (Előtte már a keményítő lebomlik benne cukorrá, de ezt még túléli.) Az a kérdés, hogy a következő tél mennyire lesz kemény, a föld milyen mélyen fagy át, a krumpli mélységében hány fok lesz.

Ha jól emlékszem, 2008-ban volt az a kemény tél, mikor a kollégámnál télen volt csőtörés az udvarán, és kompresszorral kellett felverni a jeges földet. Ott a zárt, védett területen 80 cm mélységig volt átfagyva a talaj. Na, ha most megint ilyen lesz, akkor kilátástalan a krumpli helyzete... De az is lehet, hogy olyan enyhe tél lesz, mint az előző, hogy 10 cm mélyen se fagyott át a föld.

Nekem szokott lenni krumplim, és gyakran hajt ki a következő tavasszal, különböző mélységekből. (Ahová az eke fordította.) Úgy tippelem, hogy 2000 óta kb. 8-10 alkalommal maradtak meg 10 cm mélyen lévő krumplik, és 15-18 alkalommal 20 cm mélyen lévők.

2023. szept. 8. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy megírtátok saját tapasztalataitokat és véleményeteket! Eléggé kezdő vagyok a kerti témákban, jól jön olykor a segítség. :)
2023. szept. 8. 10:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!