Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen széles spektrumú gomba...

Milyen széles spektrumú gomba és rovarölő szereket szoktatok használni?

Figyelt kérdés

Teljesen kezdő kezdő vagyok növényvédelem terén, így elsőre olvastam a Syngenta lapján a lehetőségeket. Az új telkemen szinte mindenféle fa megtalálható (meggy, szilva, alma, körte, málna), így a Syngenta javaslata, technológiája szerint rengeteg szert kellene megvásárolni.Ez anyagilag nehezen kivitelezhető. Tudom, hogy totális hatású szerek nem léteznek, ezért olyan válaszokat kérnék, hogy 3 - 4 szer alkalmazásával a növényvédelem (ha nem is 100%-osan) megoldható lenne.

u.i. kb. 1 hónapon belül lesz zöldkártyám, tehát II. kategóriájú szerek vásárlására is jogosult leszek.



2023. okt. 25. 10:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Háát, erre a kérdésre így nem nagyon lehet válaszolni.

Vannak szélesebb spektrumú szerek, de egyrészt ezeket is váltogatni kell időnként, másrészt meg sok szernél meg van adva, hogy hányszor lehet alkalmazni őket.

Pl. a Spilan nagyon sok rovar ellen hat, de ha évente csak 1-2 felhasználást írnak, akkor a valóságban se kellene 3-4 alkalomnál többet használni. És még ennyiszer is csak úgy, hogy a tenyészidő eleje felé többször, mikor még a gyümölcs kicsi, hogy ne gyűljön fel benne sok szermaradék.

Ha van almamolyod, az ellen még az évi 4 permetezés is nagyon kevés. Mindenképpen kell valami még.

Inkább az lenne a megoldás, hogy több szer, amit hűvös, fagymentes helyen még a következő évre is el tudsz tárolni.

Nálam a Spilan egy alap rovarölő, de használok még 3 napos szereket is érés előtt, pl. Decis és Karate. (Ill. mindkettőnek vannak klónjai, más néven ugyanezek.) Meg még ezeken kívül is hol ezt, hol azt. Ami nem nagyon fogy, azt kisebb kiszerelésben veszem.

Atka ellen talán legjobb a Vertimec. De a Flumite is hasznos. Tudtommal mindkettő beszívódik a levélbe (lokálszisztemikus), és bár a keringésbe nem kerülnek be, de azért a levél egyik oldalán behatoló szert még a másik oldalról is ki tudják szívni az atkák.

Gombaölőben egy II. kategóriás alapszer a Folicur. Virágmonília és tafrina ellen is jó. Egy idő után azért érdemes egy évre hanyagolni, és mást használni helyette, pl. a Chorus nagyon jó moníliára.

2023. okt. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Levéltetű és cseresznyelégy ellen Spilant szoktam használni. A Mospilan pontosan ugyanaz, csak más gyártja.

Lisztharmat (gomba) ellen Topast. Az csak lisztharmat ellen jó, de szinte minden növényre.

Mást én gyümölcsfákra nem használok, málnám nincsen.

2023. okt. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 mindentudó99 ***** válasza:
Az elképzelésedet nem lehet megvalósítani. Tavasszal esett és esett. Nyáron is . Talánbagusztustól nem. Állandöan fújni kellett mindent
2023. okt. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!