Kezdőoldal » Otthon » Kert » Uborkánál a virágzás megkezdés...

Uborkánál a virágzás megkezdése után milyen rovarölő szert használtok?

Figyelt kérdés
Az első vetésű uborkámat a jég teljesen elverte. Gyorsan csináltam egy másodvetést, gyönyörűen kikelt, fejlődött, hamar elkezdett virágozni. Innentől kezdve csak gombaölő szerekkel permeteztem (tiovit, sampion). Rovarölőt a méhek kímélése végett nem használtam. Eredmény: máról - holnapra az ültetvényt ellepték a tetvek, majd megjelent a mozaikvírus, ami szinte 100%-ban elintézte a termést. Kérdésem lényege az, hogy milyen rovarölőt használtok virágzás idején, illetve az jelent-e valamit, ha késő este permetezek, amikor a méhek már nem járnak?

2021. aug. 21. 16:52
 1/2 mindentudó99 ***** válasza:
Este jó Mospilannal pl.
2021. aug. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A Spilan és Mospilan virágzásban is használható, mert nem méhveszélyes.

Csak olyankor permetezz, amikor épp nincs méh, mert ha lepermetezed őket, akkor állítólag az idegen szag miatt a többiek nem engedik vissza őket a kaptárba.

A mozaikvírusban biztos vagy? Gombabetegség is szokott hasonlóan kinézni, csak nem annyira mozaikos.

Vegyél rezisztens F1-es magot, ami ellenáll a peronoszpórának, és ezt a gondot máris letudod, gomba ellen nem kell nyomnod. Csak tripsz és levéltetű ellen kell permetezned, esetleg atka és lisztharmat ellen, de ezek ritkábban fordulnak elő.

A Mohikán a legjobb azok közül, amiket én próbáltam. A többi néha keseredett, amikor nagy hőség volt. Ezt a fajtát a mozaikvírus meg a lisztharmat akkor se teszi teljesen tönkre, ha elkapja.

2021. aug. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!