Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan lehetnék önellátó, mi...

Hogyan lehetnék önellátó, mi a minimum ami kellhet hozzá?

Figyelt kérdés

Tudom fura kategóriába írtam ki, de elég szorosan a kerttel kapcsolatos a kérdés.

Ki szeretnék vonulni legalább valamennyire a társadalomból/városból és próbálom az egészet megtervezni és pár éven belül megvalósítani.

Az lenne a cél, hogy a boltból alig kelljen vennem valamit, többnyire el legyek a kertből.

Burgonya, tök, paradicsom, borsó, gyümölcsök stb ezeket megtermelném.


Japán fürj tartásán is gondolkozom.


Tudom kemény munka vár rám ha belevágok, de vagy megölöm magam vagy belevágok ebbe mert úgy érzem semmi mastól nem érzeném jobban magam.


Tapasztalatom: 0

Kérlek segítsetek, köszönöm :,)



2023. dec. 5. 22:00
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
42%
En eros fefi vagyok de inkabb hamburgert zabalok egesz nap mint hogy tanyan b-szakodjak novenyekkel
2023. dec. 6. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Grat
2023. dec. 6. 08:21
 13/22 anonim válasza:
61%
Ha bele is vágsz a kérdés komoly,előbb utóbb agyfact fogsz kapni a sok pénz kiadástól,ami folyamatosan fog jönni,eleged lesz az egészből és nem lesz erőd végigcsinálni..
2023. dec. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
45%
Inkabb rendelj egy gyros tálat es hagyd az egeszet a g-cibe
2023. dec. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim válasza:
0%
14-esnek igaza van!
2023. dec. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
A japan furj g-ci kenyes madar jo ha tudod
2023. dec. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

4/5/8 vagyok: miért lenne nehéz egy csirke, de főleg fürj levágása nőként? Amióta van csirke háziasítva kb. mindig a nők csinálták ezt. Akinek a nyakelvágás túl kényes, az baltával vagy bárddal lecsapja a fejét. :D Tudom miről beszélek, anyu falusi lány, keresztanyámék még budapesti külkerületi kertes házukban is tartottak tyúkot kb. 25 évvel ezelőtt, láttam csirkevágást többször, anno még azt is megtanította anyu hogy kell kopasztani és kibelezni egy csikrét, de mondjuk az ma már nem menne (egy konyhakész egész csirkét azért még szét tudok szedni).


Nőként nehezebb, igen, nyilván egy 160 centis 50 kilós nőnek vannak fizikai korlátai egy 180 centis 90 kilós férfival szemben, szóval valószínűleg több géperőt/fizetett munkaerőt kell majd igénybe venned. :)


Egyelőre szerintem olvasgass sokat a témában, ne a fúrt kúrt kérdése legyen az első. Paradicosmmal, paprikával, fűszernövényekkel egy erkélyládában is lehet már gyakorolgatni. Mcmenemy Márknak jó YT csatornája van, de biztos nála "komolyabb" gazdálkodók is fent vannak. :)

2023. dec. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

3-mas vagyok!

Igen feltudod, markolóssal, utána a kapálógép màr könnyen átmegy rajta, de trágyát is kell odavitetni, azzal összekapálni.

Hát nekünk még nem kellett bejelenteni, jövő évtől viszont kötelező a kutak bejelentése. Nekünk 40 m-es kutunk van, hívtunj ide kútfúrókat kimérték, hogy hol fúrjanak, hány m-nėl jelenik meg a víz és megcsinálták. 1 millió csak az, hogy kifúrják, plusz a szivattyú, hidrokontrol a sok sok cső, áramnak is elkell ott menni, elég bonyolult. Férjem mondjuk mindent megcsinált, de én biztos nem tudtam volna.

Ehhez szakember kell.

A mi vizünk jó minőségű, rétegvíz.

De beviszed az antsz-be egy üveg vizet és megvizsgálják úgy 50ezerért.

Nálunk eleinte homokos volt minimálisan, de kidolgozta. Egyébként nagyon sok fajta vízszűrőt is lehet kapni, ami mindent is szűr😁

2023. dec. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

A földet szántani szokták, ha nem kézzel ássák az apró területet.

Egy komolyabb rotációs kapa nélkül kínos az elképzelés, ahhoz meg azért kell némi fizikai erő, meg testsúly. Nem olyan sok persze, nekem 67 kilós férfiként nem okoz nagy problémát a 6,5 LE-s géppel eldolgozni a szántást, meg gyommentesen tartani a gyümölcsfák alját. De a rota használatát is tanulni kell, hogy ne derékkal tartsd, hanem be tudd állítani úgy, hogy a csoroszlya fogja vissza.

Meg úgy általában, rengeteget kell tanulni a kertészethez. Persze, ha szerencséd van, minimális ismerettel is lehet jó termésed, de a szerencse bizony egyáltalán nem garantált. Sokan még több évtized kertészkedés után is eget verő baromságokat csinálnak.

Én tavalyig nagyjából mindent megtermeltem magamnak meg a családnak, plusz eladásra is jutott. (Idén már csak a gyümölcsöt termeltem meg, még most is saját almát, körtét, datolyaszilvát, naspolyát eszek naponta.)

Konyhakerti növénynek elég mondjuk 3-400 m2 fejenként. Alapdolgok megvannak a felén. Rendes géppel szántva (nem a tetejét karmolászva, mint ahogy kis gépekkel szokás).

A gyümölcsössel az a gond, hogy az jópár év, mire igazi termésed lesz. Átlag 5-6 év, mire egy 6-os rekesszel lesz egy fán. Még ha 1 főre gondolod is, akkor is sok fa kell, mert 1 fa csak 1 féle dolgot terem, ami aránylag gyorsan leérik nyáron. Tehát csak magadnak is érdemes vagy 800 m2-t beültetni, hogy elég sok fajtád legyen. Aztán később ez már 4 vagy akár 14 embernek is elég lesz, némi fajtabővítéssel.

Kb. minden zöldséget és gyümölcsöt meg lehet termelni 20-30 Ft kilónkénti áron, beleértve a permetszereket is. Nekem ennyiben van. De ez meg bejön az eladásokból. Ill. ennek a sokszorosa.

Gabonára ne is gondolj, gépek nélkül leginkább csak kukoricát tudsz termelni.

2023. dec. 7. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
"önellátó gazdálkodás" - Ezt keresed te. Facebook-on vannak ilyen csoportok, keress rá.
2023. dec. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!