Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hány százalékkal olcsóbbra...

Hány százalékkal olcsóbbra jön ki ha magamnak termesztem a kertben a burgonyát, répát, uborkát, mintha boltban venném?

Figyelt kérdés
Hozzávetőlegesen körülbelül mennyivel olcsóbb a saját termesztés?
jan. 12. 23:28
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
0%
Lehet most is jobb lenne, ha monitort bámulnád, minthogy a passzív agresszív trágyát ontott a szádból.
jan. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
80%

21

Trágyának legfeljebb a te agyad nevezhető. Ha csak ennyit tudsz hozzászólni egy részletes költségvetéshez. Ami a több évtizedes gyakorlaton, személyes tapasztalaton, és szakismereten alapul.

Ha nem értesz valamihez, akkor nem azt kell mondani, hogy az adott dolog nem éri meg. Hanem hogy nem értesz hozzá, és nem vagy képes hatékonyan elvégezni az adott munkát.

jan. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
0%
Venni olcsóbb, lényegesen
jan. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 A kérdező kommentje:

Csak nem nagyon értem, hogy mitől olcsóbb venni, mint termelni.

Ha bevásárolok a Tescoban egy pár zöldségből, gyümölcsből, egy szatyorral, az 20 ezer forint.


20 ezerből mennyi magot tudok venni?

Valaki írta, hogy a víz pénzbe kerül. Ha mondjuk az esővizet tudom gyűjteni, az félmegoldásnak jó, már kevesebb víz kell, kb fele?

Üzemanyagot is írta valaki. Ezt nem teljesen értem. Nem 200 hektárt akarok művelni. Kézi erővel lenne minden.

A munkaóra...1-2 naponta meglocsolni az sok? Meg egy héten egyszer valamit kapálni körülötte.

Nem látom továbbra sem a költségeket a magon, és a vizen kívül. Ok, valami kevés műtrágya és talajfertőtlenítő a szezon előtt.


Vegyük át még egyszer ezt a paradicsomot, amit az első válaszoló írt. Ő 21 ezret számolt költségként. Ha a Tescoban vette volna meg, akkor 90 ezret fizet.


Akkor miért nem éri meg? Nem értem.

jan. 13. 23:05
 25/42 anonim ***** válasza:
36%
Nem tűnik fel, hogy alig van eső? Vízgyűjtés szinte semmit nem jelent. kéziszerszámokat is kell venni. Nem csak magot, hanem műtrágyát, vegyszert, bármennyire szeretik az emberek megkerülni a témát, a saját idődet is számolni kell. És nem, nem úgy, hogy amúgy is ráérsz, hanem úgy, hogy amúgy is csinálhatnál abban az időben valami mást, ami pénzt termel. A ráfordítandó időt pedig nagyon durván alálbecsülöd
jan. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:

Azt nem írtad, hogy apró területen akarsz kertészkedni.

Kis terület, kis haszon. Nagy terület, nagy haszon. Ha többszázezret akarsz évente megspórolni a konyhapénzen, mint én, akkor pedig kell hozzá legalább egy rotációs kapa, amihez kell benzin.

Nekem azért elég az esővíz, mert azon a telken alig van valami, amit öntözök. De minimális mennyiség, amit össze tudsz gyűjteni. Plusz ez se olcsó, mert sok IBC-tartály kellene, ami szintén drága.

Nagyobb területet vezetékes vízzel öntözni drága szórakozás, oda árammal vagy benzinnel működő szivattyú kell, a kúthoz. Nekem a nagy telkemen nem volt áram, így benzines szivattyúval öntöztem egy részét, kb. 5-10 liter benzin fogyott egy évben 800 m2 öntözéséhez. (Csepegtető szalaggal.)

1-2 naponta öntözni szintén a hozzá nem értés kategória.

Az öntözés nem az, hogy a teljes felületen megnedvesíted naponta a felső 2-3 centit, ahol nincsenek gyökerek. Öntözni ritkábban és nagyobb vízmennyiséggel kell, lehetőleg irányítottan, csak a növények gyökeréhez. (Pl. csepegtető szalag. Ennek még az is haszna, hogy a sorközök szárazon maradnak, nem kel a gyom.) Ha gyakran öntözöl, akkor csak a gyomok kelnek a felszíni rétegből, de a haszonnövények csak nagyon kis részét hasznosítják a víznek. Ha esőztetve öntözöl, akkor a párás környezetben gombák fogják megtámadni a növényeidet.

Nem kell hetente kapálni. Átlag 3-4 hetente kell, az időjárástól függően. A gyomot persze nem szabad nagyra hagyni, mert akkor sokkal nagyobb munka lesz, rosszabb hatásfokkal. Nekem az jött be, hogy amikor 3-5 cm-esek a gyomok, akkor végigszaladni a kapával, utána egy hét múlva gyomlálni a sort, így nem kell folyamatosan lehajolgatni.

jan. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:

Még egy fűszálat sem ültetett el, de okoskodik.

Probáld meg, aztán meglátod.

jan. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 A kérdező kommentje:

Nem okoskodok, csak még mindig nem értem, hogy a matek miért nem jön ki.

Ha egyszer 300 ft-ba van 1 kg paradicsom előállítása, szemben a boltban vásárolt 1300ft/kg áron. Akkor miért nem éri meg? De ha valaki megmagyarázza, hogy ez a 77% különbség miért nem éri meg, akkor érdekel.


Ültettem már egyébként, nyilván csak kis hobbikertben. Ez nem érv, hogy ne okoskodjak. Azt mondd meg, hogy miért mondja azt 10-ből 8 ember, hogy nem éri meg, miközben a matek azt adja ki, hogy minimum 77%-al olcsóbb, ha én termelem.

jan. 14. 10:18
 29/42 anonim ***** válasza:
54%
Kérdező, szerintem elég részletesen leírta mindenki hány helyen hibás a becslésed. Azokkal a válaszokkal egyszer sem keltél vitára, csak lepontoztad őket. Egyszerűen rendkívül durván albecsülöd az időbeli és anyagi ráfordítást is. A szezonalitásról már nem is beszélve, amit szintén többen is megemlítettek.
jan. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, én világosan leírtam, hogy lehet, hogy most 1300 ft egy kg paradicsom, de nyáron nem annyi. Amikor nyáron megveszed 300 forintért kilóját, akkor terem nálad is ugyanennyiért. Ennyi, nincs benne semmi csoda. Ettől még nagyon sokan csinálgatjuk a saját kis kertünket hol jobb hozammal, hol rosszabbal. Szerintem, aki kis konyhakertet tart fenn saját célra, az nem a haszonért csinálja, hanem mert szereti, kikapcsolja és mert szereti a saját termését enni, így relatív, hogy "megéri-e".
jan. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!