Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hány százalékkal olcsóbbra...

Hány százalékkal olcsóbbra jön ki ha magamnak termesztem a kertben a burgonyát, répát, uborkát, mintha boltban venném?

Figyelt kérdés
Hozzávetőlegesen körülbelül mennyivel olcsóbb a saját termesztés?
jan. 12. 23:28
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:

28: Szerintem télen 1300 a "paradicsom", nyáron 4-700 Ft.

Az 1. hozzászólás a reális.

jan. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
Kérdező, nemsokára tavaszodik, kezd el a kerti munkát, majd megtudod. Senki nem áll puskával melletted, hogy márpedig csakis a teszkós paradicsomot veheted.
jan. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
54%

Vagy túl sok terem, amivel nem tudsz mit kezdeni, vagy túl kevés.

A paradicsom nem lesz olyan szép mint a boltban, ezért nehéz eladni a hozzád hasonlóknak.

A másik hogy el sem adhatod, mert adóköteles.

Nem a munkával van a baj, hanem a kártevőkkel, amik elveszik a kedvedet.

A paradicsom sukszor már zölden elkezd rohadni, vagy a poloskák szúrkálják ágyon, és attól rohad

Ha jót akarsz, ultess borsót, cukkinit. Azokkal nincs sok gond .

jan. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim válasza:

"Nem lesz olyan szép a paradicsom" hahaha :D

Hát inkább én azt mondanám a bolti ocsmány. Mármint ízre.

Az a nagy helyzet hogy házilag össze hasonlíthatatlanul jobbat lehet termeszteni mint a bolti vackok. Persze napos helyen karózni kell, kacsozni, meg ilyesmik - de ezen a "nem lesz olyan szép mint a boltban" most meghaltam a röhögéstől XDDD

jan. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim válasza:
Ha elkezd zölden rohadni # 33 akkor kalcium hiány van nálad a földben. Törj össze pl tojás héjat (vagy használhatsz mészkövet is) és dobj egy marékkal a paradicsom alá - ahol nőni fog. És jó lesz.
jan. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:

Nyáron a paradicsomfelesleget 4-500 Ft-ért adtuk el. Vagyis 3 kilót drágábban, mint amibe a család nyári paradicsomfogyasztása, valamint a télre elrakott 15 üveg paradicsomlé került.

A piacon általában 6-800 Ft volt az őstermelőknél is, a kofáknál ennél több.

Multiknál az állati takarmányozásra is gyenge minőségű, kőzetgyapoton termelt, zölden leszedett, fűízű paradicsom se nagyon ment 600 alá, esetleg akcióban.

jan. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
21%

Nálunk nincs olyan, hogy felesleg... Ha akad pár szem, akkor idézem:

"- Csókolom Teri néni (szomszéd néni), van egy kg fölös paradicsomunk, el tetszik fogadni?

- Jaajj kedveském, köszönöm szépen! Aztán babotok van-e?" És ha nincs, ad egy rakással cserébe.

Én ezt imádom, semmihez sem fogható, hogy lehet a szomszédokkal bartelezni. :D Persze mi nagyon kicsiben nyomjuk, de ez egy külön életérzés, amit egy Tescos kiruccanás sosem fog visszaadni. A "feleslegere" mindig van jelentkező, amit nagyon szívesen tovább passzolunk ingyen és bérmentve. :)

jan. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 A kérdező kommentje:

Én nem pontozok soha senkit.

Eladni nem akarok, magamnak termelnék, ezt is írtam már.


Még mindig senki nem válaszolt arra, hogy kb hány % -al olcsóbb megtermelni, mint megvenni a boltban a zöldségeket.

jan. 15. 22:08
 39/42 anonim ***** válasza:
19%

A paradicsomnak kb. 6-8 éve volt kilója nyáron 300Ft, mostanság inkább 800-1500Ft,de láttam egyik éven 3000Ft-ért is, mondjuk az koktélparadicsom volt. De, nem is ez a lényeg!

Kérdező, én azt mondom, vágj bele, valahol el kell kezdeni! Amikor először ültettem, szépen magokból elkezdtem palántát nevelni, 2db virágosládába hónapokig gondoztam, július végére lett belőle egy szem paradicsom, a többi megdöglött. Na és?! Majd következő éven. Bele kell tanulni, nem meghátrálni. Ez is lehet egyfajta hobbi, szabadidő tevékenység, kikapcsolódás.

Az a baj, mindenki csak a pénzt számolja, meg azt hogy kertészkedés idejében csinálhatna mást. Túlórázni?! Mi a fenének? Az csak még monotonabbá és unalmasabbá teszi a napot és keseredetté az embereket. Ebbe is bele lehet betegedni, hogy napi 10-12 órákat vagy a gyárban, vagy épp íróasztal mellett üldögelsz ennyit mert home officeban vagy, vagy épp stresszelnek a cégnél ha bejárós vagy.

Meg kell törni ezt a monotoniát, a nagy hajtást, változatosan és hasznosan is be lehet osztani a napot, és ennek a kertészkedés egy kitűnő része lehet, amely színesíti a mindennapokat. Úgyhogy hajrá!

jan. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
53%
39 Ne keverjük a dolgokat, attól hogy ez a hobbid nem lesz olcsobb.
jan. 16. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!