Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kaptam ajándékba egy kaspó...

Kaptam ajándékba egy kaspó félig elszáradt sárga nárciszt. Hogy kell kiültetni?

Figyelt kérdés
ápr. 9. 21:29
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Elasod kint a kertben. De nem kaspoval együtt. És csak a gyökere kell a földben legyen. Láttál már virágot kint? Na úgy nézzen ki.
ápr. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%
"Félig elszáradt" -nem biztos, hogy magához tér.
ápr. 10. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Idénre befejezte a virágzást. Ültesd ki a kertben egy megfelelő helyre, locsolgasd azért. Teljesen el fog száradni, a hagymája viszont él és készülődik a következő tavaszra. Jövőre február-március körül ki fog bújni a földből és virágozni fog.
ápr. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Így van, a hagymája él. Rendben, nagyon köszönöm.
ápr. 10. 09:45
 5/10 anonim ***** válasza:
Semmi extra. Fogod és a föld alá teszed a hagymákat. Hidd el ennyi az egész a többi dolgot a természet elvégzi. Tavasszal pedig gyönyörködhetsz benne.
ápr. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi. Locsolgassam? Vagy nem kell most? Miután elültettem belocsoltam.
ápr. 10. 15:16
 7/10 anonim ***** válasza:
Csak, ha száraz a talaj tartósan,akkor kell locsolgatni, de módjával.
ápr. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
ápr. 10. 22:12
 9/10 anonim ***** válasza:
48%

Nem mindenki írt értelmes dolgot.

Kezdjük ott, hogy a nárciszhagyma életben maradásával nem nagyon szokott gond lenni, viszont cserépben általában legyengül, és korántsem biztos, hogy jövőre is nyílni fog. Valamint többnyire olyan fajtákat szoktak cserepesen árulni, amik nem annyira szép virágúak, viszont jól bírják az aránylag rossz körülményeket, tehát pl. egy sötét virágboltot.

Bármilyen virághagymáról van szó, hagyni kell, hogy a levelek minél tovább táplálják a hagymát. (Azt ugye illik tudni, hogy a hagyma szárazanyagát a levelek építik fel a fotoszintézis nevű művelettel, a levegő szén-dioxidjából kiszedett szenet felhasználva.)

Több hagymát szoktak egy cserépbe tenni. Ha csak egy foltot akarsz a kertbe, akkor kiütöd a cserépből az egészet, vigyázva, hogy ne essen szét a föld. Kiülteted a kertbe úgy, hogy kb. 5 cm föld legyen a mostani cserepes föld felett. Ameddig vannak levelek, addig öntözöd. Utána már nem kell, mert a hagymák nem igénylik. Mikor valaki átülteti, akkor június elején kiszedi a földből, szárazon tárolja valami melléképületben, és csak szeptemberben ülteti vissza, addig rá se néz. A zsákban tárolt vöröshagymát se öntözi senki a spájzban.

Ha sort akarsz, akkor viszont tedd szabadba a cserepet, és naponta öntözd. Ha még valamennyire zöldek a levelek, tápoldatozd is, növeled a jövő évi virágzás esélyét. Ha teljesen elszáradtak a levelek, vagy kiszeded a hagymákat, és kiülteted a kertbe egy sorba, aztán rá se nézel többet, csak megjelölöd a sort, hogy nyáron ne kapáld szét. Vagy cserepestől berakod hűvös helyre, és csak szeptemberben ülteted sorba, és akkor se kell beöntözni se, majd megázik. (Nekem idén is volt vagy 2000 szál nárciszom eladásra, szóval értek hozzá egy kicsit.)

ápr. 11. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
ápr. 11. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!