Kezdőoldal » Otthon » Kert » Létezik olyan festék amivel...

Létezik olyan festék amivel ezt a fehér murvát befestem utána hónapokig látszik de végül nyomtalanul eltűnik nagyjából fél év után?

Figyelt kérdés
ápr. 27. 13:10
 1/6 anonim ***** válasza:

A mészfesték viszonylag jól fogja a falat, nyilván a követ is - a diszperzit is. Idővel mindkettőt le tudja áztatni a víz - de nem hónapok, inkább esős időben hetek alatt.

Ami hónapokra megfest egy követ az utána vízzel nem lemosható és inkább csak lekopik ahol dörzsölődik.

Van betonfesték, az hosszabb élettartamú és járdát is lehet vele színezni, festeni, de az is rajta marad, az eső nem mossa le - még a járkálás is csak nagyon lassan koptatja.

Ha nem véglegesre akarod akkor mészfestéket vagy diszperzites festéket használj, de a mészfestéktől alatta változik majd a talaj kémhatása egy időre. Hogy mennyi ideig marad rajta azt kipróbálhatod ha pár darabot befestesz majd száradás után a zuhany alá teszed szép gyengéd vízsugárba. Mintha eső esne rá. Mivel évekkel később is le lehet mosni ezeket a festékeket a csempéről, járólapról, gondolom nem lesz tartós, de a többi festék meg nem fog lejönni.

ápr. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy nekem olyan kéne ami fél évig elég jól tart ana viszont ha nem is hirtelen de akkor legalább egy év után már ne legyen. Mondjuk a nyarat kibírja (tavasz nyár ősz) de a telet már nem bírja ki
ápr. 27. 18:28
 3/6 anonim ***** válasza:

#2 Én értem, de vagy lemosható mert a víz leszedi róla - akkor a víz bizony leszedi róla és az nem tart ki fél évig, vagy nem lehet róla így lemosni, de akkor meg tényleg nem jön le róla és így marad.

Miért akarod befesteni? Milyen színre? Lehet hogy valami más kellene neked.

ápr. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Bérlés.


És az idő?

ápr. 27. 22:40
 5/6 anonim ***** válasza:
Ezzel nem adtál választ. Nem azt kérdeztem mit csinálsz a lakással. Mi a f"!"/!%+"/%"/!+nek akarod befesteni azt a kavicsot?????
ápr. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Napóra
ápr. 28. 10:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!