Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért van olyan sok régebbi...

Miért van olyan sok régebbi telek ami tök üres? Nincsen fa meg semmi.

Figyelt kérdés

Sok ingatlant nézünk mostanában mert vásárolni szeretnénk. Döbbenetes számomra, hogy mennyi olyan telek van ami nem is újépítésű, mégse jutott eszébe senkinek sok tíz év alatt, hogy talán fát kéne ültetni meg egyéb növényeket?

És az a durva, hogy ebből több van. Mi ennek az oka?



ápr. 30. 21:31
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Biztos kivágták a fákat, kellett tüzelőnek...
ápr. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Meg az is lehet hogy veteményesnek használták.
ápr. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%

Mert így csak a füvet kell nyírni

Gondolok itt arra hogy nem kell gereblyézni a falevelet nem kell metszeni ha olyan növény van a telken egyszóval lustaság lehet az oka

ápr. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha azért vették a telket mert építkezni akartak - még ha nem is sikerült - akkor ezért nem ültettek rá. Ha csak befektetésnek, akkor azért, hogy könnyen eladható legyen. de tényleg azt a legkönnyebb kezelni amin csak füvet kell időnként nyírni. Ha nem használja az ember a telket akkor felesleges rá fát ültetni. Ha terem akkor azzal munka van, gondozni kell, ha nem terem akkor meg később gond amikor ki kell vágni.

Ahol magától nem kezd el nőni rajta valami ott ritkán ültetnek ha a telek csak úgy megvan nekik de nem akarják használni semmire.

máj. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ami volt is kivágattam. Hiába kínálgattam, ingyen se kellett senkinek a gyümölcs, ott rothadt meg leperegve a fa alatt, foglalkozni meg nem akartam vele. Leszedve persze elvitték volna, hát a lópikulát.
máj. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Anyagilag bukó a háztáji gazdgálkodás

Füvet vágni sokkal egyszerűbb mint fákat gondozni.

máj. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
74%

Nekem van olyan sárgabarackfám, amiről két éve 200 E-nél többet árultam. Tavaly csak 20-at, de idén megint kinéz legalább 150, ha nem 200. (Plusz van még vagy 40 mindenféle fám.)

Hát akinek ez bukó, annak igen nagy igényei vannak...

A legtöbb gyümölcsfámat évente 3-6 alkalommal megpermetezem (motoros géppel 1 perc egy közepes fa), 5 alkalommal a rotációs kapával elszaladok alattuk, onnantól már csak a szüret a munka. Meg a bevétel számolgatása. :)

Nyilván füvet vágni egyszerűbb, de füvet enni nem olyan jó, mint barackot, szilvát, almát, körtét, szőlőt, cseresznyét, fügét, stb. És persze, mindezt 30 Ft/kg áron, mert maximum ennyibe kerül nekem.

Azért üres sok kert, mert sok ember csak azért költözik családi házba, hogy ne ugráljanak a feje felett. És hozzáértés hiánya, na meg lustaság miatt a kertre nem mint lehetőségre tekint, hanem mint nyűgre.

máj. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hogy lenne már bukó?? Ez hülyeség szerintem.

Egyébként nem csak a gyümölcsfákra gondolok, hanem ha nyáron 40 fok van és semmk fa nincs a kertben akkor mi értelme a kertes háznak?

máj. 1. 12:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!