Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért nem tudom megoldani...

Miért nem tudom megoldani hogy a szivattyú, felhozza a vizet a kútból?

Figyelt kérdés

Maga a szivattyú egy régi alko jet 800, sosem volt használva.

max 7 méteres szívó mélység.

H-max 42m/4.2 bar

q-max 3000h


A kút a felső gyűrűtől 5 méterre a víz felszín, 6 m re bőven benne.


Felszínen esővizes hordóból rendesen hozta a vizet. És ott sima slagon keresztül szívta.


Kezdetben próbálkoztam a kútból szintén slaggal szívni. de ugye lehet hogy össze nyomja, és nem is volt jó.

Most műanyag cső megy le.

De ezzel sem jó. Bár lehet hosszúra vágtam, nem tudom hogy maga a hossza lehet több mint 7 méter?

És ahogy jön ki a kútból, a kút belső peremét követve, fel jön, majd a külső peremére vissza fordul, és azon le talajszintig a cső. Szóval van benne egy kanyar.


De ha nagyon akarnám, a kút mellett van egy akna, ahol a csövet átlehet vinni a kútba, így nem kéne olyan mélyről szívnia.

Ezt még próbálgattam a sima slag csővel, a műanyaggal nem. kicsit macerás ott elférni, és az eddigi sikertelenségek miatt nem volt kedvem.


Ja igen, és mindig feltöltöttem vízzel a szivattyút.



máj. 1. 12:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy elenged a lábszelep és nem tudja felszívni olyan mélyről. Ellenőrizd, hogy van-e a csőben víz. Meg lehet, hogy olyan mélyről már nem is tudja.
máj. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Van egyáltalán lábszelep?
máj. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A kút típusán múlik, nálunk ilyenkor felkell pumpálni és csak utána viszi.
máj. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ahhaa.. Nincs, akkor ezért nem volt jó soha?

Eddig búvár szivattyúval oldottam meg, de az bedöglött. Csak ami itthon volt azzal próbáltam volna helyettesíteni.


A kút meg amúgy beton gyűrűs, szóval nem az a szűk pumpálós.

máj. 1. 14:50
 5/5 mindentudó99 ***** válasza:
100%
A csövet ami lemegy feltöltöd a szivattyúval együtt teljesen vízzel? Mer5 önmagában hogy a csövet ledugod úgy nem fogja felszívni.
máj. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!