Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az erdei pajzsikára hasonlító...

Az erdei pajzsikára hasonlító kerti díszpárfányok tudnak természetes módon szaporodni?

Figyelt kérdés

Még tavaly nyáron ültettem a kertbe kerti páfrányt. A zöldségpiacon vettem, az eladó nemigazán értett hozzá, hogy milyen fajba tartozik.


Úgy néz ki, mint az erdei pajzsika, de kicsit esetlenebb, törpébb növésű, talán valami hibrid.


Egyszer sem láttam, hogy spórák nőnének a levelek fonákján. Van egy árnyékosabb terület a házfal és egy magas kerítés között, ott szeretnék egy páfrányos területet csinálni, abból, hogy elszaporodna.


Lehetséges, hogy valamikor tavasszal van a spórahozása, és csaka azért nem láttam, vagy egyszerűen ez képtelen a szaporodásra?


2011. jan. 16. 14:08
 1/2 anonim ***** válasza:

A páfrányok általában akkor hoznak spórákat, ha már idösebb, jól begyökerezett növények. Szerintem egyszerüen még túl rövid ideje van nálad, de ha hozna spórákat, akkor sem biztos, hogy rendesen szaporodna, mert nem mindehol megfelelöek a körülmények, az, hogy spórákat hoz, még közel sem elegendö.



Egyébként sem hiszem, hogy valami kitenyésztett változat lenne (hibridekröl meg még soha nem hallottam, csak olyanról, hogy a levélforma/szin alapján kiválogatták), ha piacon vetted, akkor a legvalószinübb, hogy valahol az erdöböl kiszedett növény, és csak azért néz ki szokatlanul, mert megviselte a dolog. De ettöl függetlenül is igen változatos tud lenni ugyanaz a faj különféle körülmények között.

2011. jan. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Úgy hallottam, hogy a páfrányok úgy is tudnak szaporodni, mint a menta, hogy a földalatti rizóm gyökereik terjedni fognak, és arrébb kinő belőlük egy másik páfrány. Ha nem is hozna spórát, ezzel még szaporodhat, nem?

2011. jan. 16. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!