Kezdőoldal » Otthon » Kert » A kerti tó nem működhet víz...

A kerti tó nem működhet víz (oldott O2) keringetés nélkül? Nem áll be anélkül is a biológiai egyensúly? Hiszen a természetes tavakban sincs keringetés.

Figyelt kérdés
Szeretnék egy kerti tavat. Előbb egy kicsit (merev műanyag tómederrel kb. 1-1,5 m), de aztán később a távlati cél egy nagyobb kerti tó lenne (tófóliás megoldás). Szeretnék majd halakat és növényeket is bele. Azt tudom, hogy 70 cm-nél is mélyebbnek kell lennie, hogy a fagy elől el tudjanak menekülni a halak. Azt is tudom, hogy jó, ha kb. a tó fele árnyékos helyen van. De azt hallottam, hogy keringetés nélkül nem lehetséges működtetni (algásodás veszély). Ez biztos? Meddig kell keringetni a vizet? Ez mekkora költség? Mert tudtommal, ha beáll a biológiai egyensúly, akkor már nincs szükség ilyenekre. Hogy is van ez? Légyszi segítsetek!
2009. okt. 29. 23:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát kimondottan nem tudok segíteni,de azt leírhatom,hogy nekem is van egy tófóliás tavam(2x3m,és sajnos csak 40cm mély.Teljesen napos helyen van,így rettentően algásodik,meg persze nincs benne vízkeringtető rendszer se.Így lehet benne valami,hogy nem ártana bele ilyesmi.A biológiai egyensúly még nem állt fel benne,de attól tartok nem is fog.(mert már 2éve megvan a tó)
2009. okt. 30. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Aeném 18m2 legmélyebb pontja 1,1m .A biológiai egyen súly kb 1év után állt be.Kb7-8m3 víz van benne,csőkút és szűrt eső vízzel pótolom a párolgást,alga 2x volt benne,de villával és szúnyog hálóval borított kerettel kb fél óra alatt rendbe lehetett tenni.Szellőztetni összesen 2x amikor feltöltöttem és most a nyáron, de gondolkodom egy kisméretű szélkerék és kis kompresszor fel állításán,de igazából nincs szükség rá.
2009. okt. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Előző +(AzEnyém)A vize kristály tiszta, enyhén barna.
2009. okt. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A természetes tavak vizét valamelyik tó vagy patak táplálja, amitől az folyamatosan cserélődik. Mivel ilyen a kertedben nincsen, ezt kell vízforgatóval pótolni. A természetes tavak is bealgásodnak, elláposodnak, ha az őket tápláló folyó/patak kiszárad.
2009. okt. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kár. Pedig azt hittem, hogy keringetés nélkül is lehet biológiai egyensúly (mint az olyan tavaknál, amelyeket csak az esővíz táplál, de vízfolyás nem). Ezek szerint nem. Akkor gondolom, nem olyan olcsó dolog ezt az állandó keringetést megvalósítani. Télen pl. hogyan zajlik, amikor befagy? Vagy akkor nem szükséges? Kisebb, merev falú tavaknál hogy történik? Sok helyen nem is látni, hogy működne ilyen. Vagy mert nincs, vagy mert nagyon jól álcázzák. De hogyan?
2009. nov. 2. 23:58
 6/6 anonim válasza:
Télen nem kell keringtetni a vizet, meg különben is befagy.Léket kell rá vágni hogy a halak nehogy megfulladjanak. Egyébként egy szökökútszivattyúval meglehet oldani a keringtetést. Nekem csak tavaly nyár óta van tavam és egész nap ment a szivattyú, általában reggel bekepcsoltuk és néha késő estig is ment. Persze mindennap kell mnejen.Késő őszig ment, de akkor már nem volt olyen meleg így egyre később kapcsoltuk be és hamarabb kapcsoltuk le. Aztán meg ki is vettem már a szivattyút hogy ne fagyjon bele. Kisebb, merev falú tavaknál is megoldható szivattyúval. Egy szivattyút olyan 15000 ft-tól lehet kapni teljesítménytől függően. Ja, és a halaknak a megfelelő tómélység télire 100-120 cm.
2010. febr. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!