Kezdőoldal » Otthon » Kert » Olcsó virágmagok is jók?

Olcsó virágmagok is jók?

Figyelt kérdés
Vannak ezek a 50Ftos virágmagok a boltokban. Ezek is kikelnek? Vagy van hogy csak a helyet foglalják mert nem kelnek ki? Illetve muszáj ezeket plántálni utána? Vagy ígyis megmaradnak?
2011. ápr. 6. 21:31
 1/6 anonim válasza:
mi eddig mindig ilyeneket vettünk, és kikeltek...:D
2011. ápr. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem is kikelt mind (már vagy 7-8 féle csomagot "szedtem össze" idén). Az orbáncfű még gondolkozik, de arról olvastam, hogy sokáig tart a csírázás. Arra kell odafigyelni, hogy az a 2 mondatos magyar leírás a hátoldalán nem mindig hasznos. Én külön utánanéztem mindnek a neten, hogy hogy kell vetni, mire kell odafigyelni.
2011. ápr. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De a márciusi ültetésűeket már 2 hete kiültettem és még mindig semmi. Az már kise fog kelni?
2011. ápr. 6. 22:43
 4/6 anonim ***** válasza:
mit vetettél?
2011. ápr. 7. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 hell-ikon ***** válasza:

Az ilyen olcsó magoknál érdemes megnézni a csomagolás idejét (ha fel van tüntetve egyáltalán, ha nincs akkor a lejárati dátumot, de az előbbi lenne igazán lényeges), mert előfordulhat, hogy régi magvakat árulnak olcsó pénzért. Márpedig minél frissebb a mag annál jobban kel, illetve vica versa.:)


Persze a csírázási idő szempontjából az sem mellékes, hogy mit vetettél...

MErt míg a levendulának simán szüksége van két hét legalább, addig mondjuk egy dália akár már két nap alatt is elkezdhet kicsírázni. (ez utóbbi nem vicc, saját tapasztalat)

2011. ápr. 7. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ültettem szentesi magot, nyári azéliát és fityolavirágot.
2011. ápr. 7. 08:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!