Kezdőoldal » Otthon » Kert » Azt szeretnem kerdezni hogy...

Azt szeretnem kerdezni hogy kaptam egy ficus bonsait es hogy valakinek meg vane, s hogyan gondozza?!

Figyelt kérdés
2011. jún. 20. 11:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Bonsai-om volt, locsoltam 2-3 naponta, szépen fejlődött. De egyszer egy hétig nem voltam otthon és így elhalt.


Ficusom van. Locsolom 3 naponta (kb.). Jól fejlődik, igaz jó pár éve megvan.


Szerintem ugyanúgy kell gondozni, mint minden bonasit. Néha vissza kell vágni.

2011. jún. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem is van fikusz bonsai-om, ilyen fajta:


[link]


Nem igényel extra gondozást nagyon. Kétnaponta meglocsolod, de attól is függ, mennyire van napos/száraz helyen, ne száradjon ki nagyon a földje. Nekem nyáron a balkonon van, ha már nem megy 12 fok alá a hőmérséklet éjjel sem, nyugodtan kiteheted, az enyém mindig szépen fejlődik odakint. Az új hajtásait érdemes visszavágni, ilyenkor kicseppen egy pici tejnedv, azt töröld le zsepivel.

2011. jún. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
kosz a valaszokat!es azt szeretnem kerdezni meg hogy mennyit kell visszavagni a vilagos zold agakbol?!
2011. jún. 20. 20:21
 4/5 anonim ***** válasza:
Mindig annyit, hogy arányos legyen a növény megjelenése. Ahol visszavágtad, számolj azzal, hogy várhatóan jobban fog hajtani, tehát a vágás fölött új rügyekből több ágat is hajthat, kisebb, de sűrűbben lévő levelekkel. Szóval ha visszavágod, ott hajtani is fog erősen. Majd kitapasztalod, először keveset vágj majd vissza 8nehogy túlzottan lecsupaszítsd), ha már látod, mennyire hajt, akkor vághatsz többet is. De amíg megszokja nálad a helyet, addig ne vágd. 1 hónapig hagyd nyugodtan. :)
2011. jún. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

www.hirthbonsai.hu

Olvasd el az ügyfél tájékoztatót, s úgy gondozd!

2011. jún. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!