Kezdőoldal » Otthon » Kert » A meggyfáink elkapták a...

A meggyfáink elkapták a "tűzhalál" nevű betegséget, és egymás után halnak meg az ágaik. Van valami megoldás ellene vagy hogy tudnám megállítani?

Figyelt kérdés
2008. máj. 17. 22:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia.Hát nem tudom hogy van e rá gyógymód,de mi úgy csináltuk hogy az összes elszáradt ágat kivágtuk közüle.Azóta ujabb elszáradt ágakat csak nagyon ritkán látok közte.De szerintem nem ez a gyógymódja,ezzel csak esélyt adunk a fának a hosszabb életre.
2008. máj. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Szia! A tűzhalál "csak" az alma és a körtefa betegsége.

A meggyfád /és az enyém is/ moníliás . Bármelyik

mezőgazdaságiboltban kapsz rá permetszert.

2008. máj. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Megpróbálom!
2008. máj. 22. 21:17
 4/5 anonim válasza:

Szia...!

Az én megyfáim is hasonlóan jártak. A kérdés; -hogy ilyenkor - amikor már rügybe borultak (majdnem virágzanak), lehet e használni valamilyen vegyszert. Nem szeretném, ha e miatt eldobná a bimbóit.

Köszi...

2009. ápr. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szia.Sajna nem tudok neked erre válaszolni!Nálunk ki kellett vágni végül a fát, mert átterjedt a másikra is, és csak így tudtuk megállítani!
2009. ápr. 15. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!