Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikor kell a paradicsom...

Mikor kell a paradicsom palántákat szétválasztani? (Megpróbálok képet becsatolni)

Figyelt kérdés
Hármasával ültettem paradicsom magokat most, március elején, közepes méretű joghúrtos poharakba. Ki is keltek hamar. Kicsi lesz nekik a pohár? Szét kell őket választani?
2017. márc. 17. 20:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha mindet meg akarod tartani, akkor mielőbb, néhány leveles korukban szedd szét őket, mert a paradicsomnak bőven kell hely (felnőtt tövenként legalább harminc centi) ahhoz, hogy szépen fejlődjön. Minél tovább vannak a kis poharakban, annál biztosabb, hogy annyira összegabalyodnak a gyökerek, hogy sérülés nélkül nem tudod kibogozni. Hagyhatsz néhány dupla tövet is kísérletképpen, én még nem értem el ezzel sok sikert.
2017. márc. 17. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. márc. 18. 19:56
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen, már most fogj neki, ha kell az összes palánta. Jobban jártál volna, ha egyesével ülteted, kevesebb munka, szebb fejlődés.

Mondjuk, ha nem tudsz mit kezdeni ennyivel, akkor fogsz egy ollót, és a legkisebbet mindegyiknél földszinten elnyírod. Két-három hét múlva még egyet elnyírsz, hogy csak a legerősebb maradjon. (Jobb nyírni, mint kihúzni, mert így nem sérül a megmaradónak a gyökere.)

A joghurtos pohár csak akkor lesz elég, ha a kiültetés előtti időszakban tápoldatozod, és napi (legalább) kétszer öntözöd.

2017. márc. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Oh, köszi! Még egy kérdés: erkélyi paradicsom ok lesznek, mekkora és milyen mély virágládára van szükségem? Az a tipikus hosszú, kb 25cm magas erkélyi virágláda elég, vagy vegyek mélyebbet és egyenként ültessem bele a palántákat?
2017. márc. 20. 08:02
 5/6 anonim ***** válasza:

Típustól függ.

Egy determinált fajta már 5 l földben is elég szépen fejlődik, egy folyton növőnek meg kell a 12 l-es vödör.

Persze, ennél kevesebb földben is megoldható, de nagyon sok hozzáértés (vagy szerencse), és nagyon sok idő, odafigyelés kell. Minél több a föld, annál egyszerűbben lesz szép növényed. Ha én csinálnám, akkor a leírtak alá nem mennék, inkább fölé.

2017. márc. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2017. márc. 21. 08:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!